Ysselsteyns Nieuws Blad Redaktie: Dorpsraad Jaargang: 32 Nriis d.d.: 11 februari 1994 DEZE KEERWees niet bezorgd!" Dat is een van de meest geliefde teksten uit de Bijbel. Er spreekt een soort vrijheid uit die weldadig aandoet. Wanneer je altijd druk in de weer bent met de zorgen voor morgen, is het fijn als iemand zegt: "Wees niet bezorgd, je leven is meer dan eten en kleding!" Wordt hiermee gezegd, dat wij de boel de boel moeten laten, niet hoeven na te denken over boodschappen, niets moeten regelen? Nee, Jezus heeft iets anders op het oog. Hij ziet het om zich heen gebeuren: mensen zijn zó be-' zeten van plannen maken, rekenen en regelen, dat zij vergeten, dat zij nü leven. Zij leven met hun hoofd op hol. Dat herkennen wij wel. Er is zoveel waarover je zorgen kunt maken. Er zijn mensen die rekening houden met slechte tijden. Zij zijn zuinig en oplettend. Zij spa ren en sparen, hun bankrekening wordt steeds hoger en op een dag gaan ze dood en gaat het geld naar anderen. Er zijn ouders die naar hun kinderen kijken en al voor zich zien hoe en wat zij zullen worden. Eer zij het beseffen, zijn de kinderen opgegroeid en gaan hun eigen weg. Er zijn ook mensen die voortdurend bang zijn, dat zij tekort komen. Zij willen van al les in huis hebben, alles maar aanschaffen. Er komt geen eind aan. Zo zijn er allerlei manieren om je leven te laten opslokken door bezorgdheid, door wat er nog niet is. Wat er wèl is, zie je over het hoofd, je blijft met lege handen staan. Wees niet bezorgd! Het is een blijde boodschap, wij mogen vrij en onbevangen zijn. Laat je niet inpakken door je eigen drukte, dan sla je op hol en grijp je steeds in het niets. Dan lijkt je leven op een haastig afgelegde visite: je was op bezoek in het Koninkrijk maar je hebt de wijn niet geproefd, de muziek niet gehoord en de gastheer niet gesproken. Je had het te druk...! K_e_r_k_d_i_e_n_s_t_e_n (12-18 februari) Zesde Zondag door het Jaar (B) ZA 12/2 19.00u Voor het Geestelijk welzijn van onze parochie. Deze Eucharistie zal mee gevierd worden door beide prinsen en hun gevolg. Het Jongerenkoor zal de muzikale omlijsting verzorgen. ZO 13/2 9.30u Gregoriaanse Hoogmis. - 11.15u Overleden familie Jansen-Philipsen. MA 14/2 Gèèn Dienst! WO 16/2 ASWOENSDAG (Vastendag): 19.00u Eucharistieviering waaronder wijding van de as (van de vorig jaar gewijde palmtakken) en uitdelen van het askruisje. Intentie: Gerrit Peeters (Buurt). Vandaag begint de Veertigdagentijd, de tijd van voorbereiding op het Paasfeest. VR 18/2 19.00u In plaats van de Woorddienst trekken priester en dienaars langs de Kruiswegstaties om het lijden en sterven van Onze Heer te overwegen. Daarna volgt de Tafeldienst. Intenties: Jacq.Bos-Janssen en overleden ouders Jacobs-van der Sterren. MISDIENAARSBEURTENZO 9.30u M+N Pouwels; 11.15u D.Scheepens+J.Slangen; WO 19.00u H.vd Hoff+R.KeijzerVR 19.00u K.Jaspers; M.Peters; M.Spreeuwenberg. Spreuk van de week: "Ligt de wind in februari stil, dan komt hij zeker in april!" Doopschema (maart): Op de Zondagen 13 en 27 kan het H.Doopsel worden toegediend.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1994 | | pagina 1