Ysselsteyns Nieuws Blad Redaktie: Dorpsraad Jaargang: 3i Nr: 35 d.d.! 2 juli 1993 DEZE KEER.Een beertje wil voor zijn moeder bloemen gaan plukken want zij is jarig. Het stapt vrolijk door het bos en komt tenslotte bij een rivier waar een smalle brug over ligt. Aan de overkant staan de bloemen. Ons beertje stapt voorzichtig op het bruggetje en ziet beneden zich zijn eigen spiegelbeeld. Het schrikt, rent terug' en durft het bruggetje niet meer op. Na een poos denkt het: 'Als ik mijn ogen dicht doé, dan zie ik dat boze beest niet als ik over die brug ga.' Hij probeert het maar voelt zich na een aantal stappen toch zo onzeker, dat hij de ogen open moet doen en verschrikt weer terug rent. Ais hij daar zo troosteloos zit, komt er een vos aan, die hem vraagt war er aan de hand is. Ons beertje vertelt van het monster in het water en de vos geeft hem de raad: 'Je moet heel boos kijken, dan schrikt het monster en gaat het wel weg.' Als ons beertje welgemoed naar het bruggetje stapt en de raad opvolgt, ziet hij het mon ster heel boos naar hem kijken en hij is geen held, hij vlucht weer snel naar de kant. De volgende raadgever is de wolf, die hem aanraadt een grote stok te nemen, met het gevolg dat het monster nu ook gewapend is. Tenslotte is het de wijze uil, die het beertje aanraadt om naar het monster te lachen, dan zal hij ook wel vriendelijk teruglachen. Aarzelend volgt ons beertje deze raad op en kan tenslotte zielsgelukkig met de geplukte bloemen zijn moeder blij gaan maken. Moraal van het verhaal: wij vallen vaak ten prooi aan de angsten die wij zelf oproepen! Kerkdiensten (3-9 juli) Veertiende Zondag door het Jaar (A) ZA 3/7 19.00u Mndd.M.Teunissen; Mndd.F.Jansen; Ouders Philipsen-Cremers; Jrd.Fr.Bouwmeister en Theo van Zuijlen. ZO 4/7 9.30u ('Asperges me') Jrd.Henri v.Lipzig en echtgenoten. 11.15u JrdJ.Janssen(Spreeuwenberg)Echtgenoten Dijkhuizen-Camps; Giel Trommelen en overleden familie. MA 5/7 Gèèn Dienst! WO 7/7 19.00u M.de Wit-Gerrets (Kaartclub); G.van de Munckhof; Wilhelmus Bollen en echtgenoten; Zekere intentie (A). VR 9/7 19.00u Jrd.Harrie Jenneskens; Jan Swinkels en dochter Jeanne. MISDIENAARSBEURTENZA 19.00u T.van Asten+M.Arts; ZO 9.30u N.Jaspers+H.vd Hoff11.15u S.Ewals+R.Keyzer; WO+VR 19.00u B.Poels+M.Pouwels. N-B. Willen de misdienaars en misdinettes of hun ouders mij zo spoedig mogelijk - graag schriftelijk - opgeven wanneer zij in de maanden juli en augustus niet kunnen dienen?! Ik vertrouw erop, dat als iemand niet buiten het dorp verblijft, bereid is om te dienen! Ook in de vakantieperiode gaan de Kerk diensten door en heb ik dus misdienaars nodig. Spreuk van de week: "Vlugge sprekers zijn gewoonlijk langzame denkers!" (J.Swift)

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1993 | | pagina 1