REDAKTIE: DORPSRAAD JAARGANG: 31 NO. 30 D.D. 28 mei 1993 DEZE KEER... Het begint erop te lijken, dat na Hemelvaartsdag ook het Hoogfeest van Pinksteren 'gedegradeerd' wordt tot een sportdag. Daarvoor is de tweede Pinksterdag meer geëigend. De oorzaak van het 'devalueren' van het Pink sterfeest is m.igelegen in het feit dat de doorsnee christen niet (meer) weet wat dit feest inhoudt. Laat ik het heel duidelijk stellen: als die eerste Pinkster dag aan het begin van onze jaartelling er niet was geweest, zou het Christendom nooit de grootste en meest verbreide onder de wereldgodsdiensten zijn geworden. Nog duidelijker: dan was er nooit een Christendom geweest! Gods Geest - de Heilige Geest - heeft de apostelen, die zich achter gegrendelde deuren hadden opgesloten, 'be-geesterdom het werk van Jezus op te pakken en uit te dragen. Pinksteren is de geboortedag van het Christendom, de geboortedag van de Kerk: "Op die dag sloten drieduizend mensen zich aan" (Hand.2,41), de eerste christenen. Verjaardagen worden in onze streken steeds uitgebreider gevierd. In veel gevallen volstaat één dag niet. We zijn blij en dankbaar dat we er weer een jaar hebben bijge- kregen. Als wij op een of andere manier nog blij en dankbaar kunnen zijn voor de gave van ons geloof, dan is het Pinksterfeest bij uitstek de dag en de gelegenheid om die dankbaarheid tot uiting te brengen door evenals de eerste christenen samen te komen om God te loven en te danken. Moge Gods Geest ook ons wat meer be-geest.eren, wat meer be-zieling bijbrengen. Dat is is de inhoud van mijn wens aan u: 'Zalig Pinksteren!' Kerk d_i_e_n_s_t_e_n (29/5 - 4/6) 19.00u (KINDERWOORDDIENST!): Jrd.Hub.KooningsW.Koonings en L.Koonings-Veron F.vd Pas (Vrienden); Overl.Ouders Philipsen- Cremers; Overl.familie Bovée-Cuijpers Deze Dienst wordt muzikaal verzorgd door het Jongerenkoor. HOOGFEEST van PINKSTEREN 9.30u Plechtige Hoogmis: Jrd.Jac.Flinsenberg; R.de Boer-van Staveren en overleden familie. 11.15u Mndd.A.van Asten-Winnen; J.Swinkels en dochter Jeanne. N.B. In dit weekend is de tweede kollekte voor de missionarissen op vakantie! Tweede Pinksterdag 9.30u Ouders van Soest-van Bracht; Ouders Vollenberg-Aerts. Gèèn Dienst om 11.15U 19.00u Jrd.Ouders Verstappen-Vervoort. 14.00u T.i.v. het Bruidspaar Drabbels-Camps. - 19.00u Gèèn Dienst! - MISDIENAARSBEURTENZA 19.00u K.Jaspers+I.Potten; ZO 9.30.U N.Jaspers; I.Slangen; M.Arts; T.van Asten; 11.15Ü S.Ewals+H.vd Hoff; MA 9.30u B.Poels+M.Spreeuwenberg; WO (19.00u) en VR (14.00u) R.Keijzer en W.Verheijen. ZA 29/5 ZO 30/5 MA 31/5 WO 2/6 VR 4/6 Spreuk van de week: "Blust de Geest niet uit! (I Thess.5,19)

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1993 | | pagina 1