DEZE KEER, In deze vakantieperiode maakt 'Deze Keer' het zich ook wat gemakkelijker. Deze en de komende weken treft u in deze rubriek een korte levensschets aan van een Heilige die in de komende week wordt gevierd Kerkdiensten (8-14 augustus) Negentiende Zondag door het Jaar (C) ZA 8/8 19.00u Mndd.G.SpreeuwenbergJan Janssen (fam.van Gompel). ZO 9/8 9.30u (Lat.Hoogmis) Jrd. Thomas Michels en echtgenote. 11.15u Mndd.J.Janssen(Spreeuwenberg)Jrd.Fam.Philipsen/Groetelaers; Ouders Lemmens-Poels HAANDAG Gèèn Dienst! WO 12/8 19.00u A.Broeders (K.B.O.); Ouders Phiüpsen-Creemers; Jan Spreeuwenberg; Karei Koppens; Anna Mennen-Koppens^ Tot zekere intentie (V). VR 14/8 19.00u G.vd Munckhof; Overl.fam.Mulders-Maessen; voor de zieken. MISDIENAARSBEURTENZA 19.00u B+S Slangen; ZO 9.30u T.van Asten+H.vd Hoff11.15u R+E Jenniskens; Woensdag en Vrijdag 19.00u Irene en Judith Slangen. Spreuk van de week; "Er is geen haat zonder gekrenkte ijdelheid!" (A.Gans) Mededeling: Er zijn al zes Bijbeltjes in Ysselsteynse gezinnen terecht gekomen. Zoals eerder vermeld, heb ik de beschikking gekregen over een aantal Bijbels, inhoudend het Nieuwe Testament en een keuze uit de Psalmen en andere Oud-Testamentische teksten. Kosten: f.12.50 per exemplaar. Zolang de voorraad strekt! Gedoopt: Rozan Versteegen (Kerkweg 14a) - Proficiat! D.D. 7 augustus 1992 JAARGANG: 30 NO. 41 DE HEILIGE CLARA Clara woont in Assisié. Haar ouders zijn heel erg rijk. Clara krijgt dan ook alles wat haar hartje begeert. Wanneer ze 18 jaar geworden is, hoort ze dat een jongen uit haar stad iets heel vreemds heeft gedaan. Hij is bij zijn rijke ouders weggegaan en leeft nu als bedelaar. Die jongen heet Franciscus. Clara denkt daar veel over na. Opeens vindt ze al haar mooie dingen helemaal niet meer mooi. Ze gaat stiekem uit haar huis naar Franciscus. Daar legt ze alle mooiesieraden en haar mooie kleren bij een kruis. Frans knipt haar de haren af en trekt haar een wollen habijt aan. De familie van Clara is razend. Toch zal Clara blijven. Er komen zelfs nog meisjes bij haar; Zo is de Orde van de Clarissen ontstaan, .j Soms vasten de zusters zo zwaar, dat de bisschop moet optreden. Op een dag komen plunderende soldaten naar het kloos tertje toe. Clara laat een priester met een monstrans naar hen toe gaan. De soldaten schrikken terug en laten het klooster met rust. Daarom wordt Clara vaak afge beeld met een monstrans. Clara heeft 41 jaar in haar klooster gewoond. Op 11 augustus van het jaar 1253 sterft ze na een lange ziekte. Twee jaar later wordt ze al heilig verklaard. We'vieren het feest van Clara op 11 augustus.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1992 | | pagina 1