DEZE KEER... "Doet alles wat Hij u zeggen zal", dat zei Maria tot de bedienden in Kana waar zij met haar Zoon op de bruiloft was. We hebben dat kunasn horen in het Evangelie van de afgelopen zondag. Toen ik dat bekende verhaal weer eens las, moest ik denken aan een gesprek enkele jaren geleden in Maastricht - met een jong echtpaar waarvan de man zijn geloof min of meer aan de kapstok had gehangen. Min of meer want hij had toch niet alles over boord gegooid. Zo vertelde hij mij, dat hij regelmatig de- "Sterre der Zee" met een 'be zoekje vereerde... Nu is dat al heel wat, want een oud katholiek gezegde luidt: 'Een kind van Maria gaat nooit verloren! Maar al bij al lijkt mij die hele gang van zaken niét 'bijster con sequent. Laat ik proberen dit in een paar regels te verduidelijken. Maria heeft voor ons alleen maar betekenis en wordt daarom zo hogelijk in de katholie ke wereld vereerd omdat zij de moeder van Jezus is! Welnu, als ik dan even verder redeneer dan ontkom ik niet aan het vaststellen van een zekere kortsluiting c.q. kortzichtigheid (of is het frustratie?) bij bovengenoemde persoon als hij mij zegt, dat hij nooit in de kerk komt en dus ook nooit deelneemt aan de Eucharistieviering, nooit te Communie gaat. Dat hoeft voor hem allemaal niet. Maria - de Sterre der Zee - zei tot de bedienden' in Kana: "Doet alles wat Hij u zeggen zal!" Welnu, wat zegt die 'Hij', wat zegt die Zoon van Maria? Onder meer dit: "Neemt en eet..." "Doet dit telkens weer om aan Mij te blijven denken!" Begrijpt u? Een goed verstaander heeft maar een half woord nodig...! Kerkdiensten (21—27 januari) Derde Zondag door het Jaar. ZA 21/1 19.00u J.vd Ven (Neven+nichten Winnen-Jacobs)T.v Hugten-Gulpen (Buurt). ZO 22/1 9.30u Geestelijk welzijn vd Parochie; Jrd.Mathieu Arts. 11.15u Overleden Parochianen. MA 23/1 19.00u MnddFKeijsérs WO 25/1 19.00u Overleden Parochianen. VR 27/1 19.00u Voor onze zieken. MISDIENAARSBEURTËNZa 19.00u P.vd Munckhof en MarjPotten; Zo 930u Rob en Eric 'Jenniskens; 11.15u Rob en Thijs Berkers; Ma Wo 19.00u D.Wijnands en N.Jaspers; Vr 19.00u P.Potten en D.van de Burgt. Voor alle Diensten geldt: Graag een kwartier voor aanvang aanwezig! Spreuk van de week: "Een avond waarop iedereen het met elkaar eens'is, is een verloren avond!" (Einstein) Gelezen in "De Sleutel" (Informatie-Bulletin Bisdom Roermond): 'God schiep de tijd; van haast heeft Hij nooit gesproken!' Doopschema(Februari): Op de zondagen 12 en 26 februari kan in onze kerk het H.,Doopsel worden toegediend. Graag tijdig een afspraak maken! REDAKTIHi DORPSRAAD JAARGANG: 27 NO. 12 D.D. 20 januari 1989

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1989 | | pagina 1