1.5 - 2 - 1387 Zondag 15 februari is er wir de jaorlukse BOGRKBRULLUFT ien ut Piëlreuze riek» Urn 13.00 uur vertrekt er bej Herberg "de Peel" un stel wages mit moj peard dur vur, die ut bruudspaar en de Prins en Prinses gaon ophale. Deez route is as volgt; Jan Poelsweg, Lovinekplein, Timme rmannswe g, Paardekopweg, Puttenweg, Pioniersstraat, Moerslag, Veenmos, Grauwveen, Pioniersstraat, Timmerraannsweg, ImraenhofTimmermannsweg, Kerkweg, Peter Janssenweg, Heidsepeelweg» Um 14.11 is de stoet wir bej Herberg "de Peel" en kunne de rest van de brulluftsgasten ansluute. De optocht trekt dan verder as volgt; Ysselsteynseweg, van. Montfortstraatvan Beurdenweg, Litsen- bergweg, Pater Tulpstraat, Puttenwpg. Zo5 komme we dan bej de raodszaol van ut Piëlreuzeriek "de SmeXehof" vaor ut bruudspaar in de onecht verbonde zal wsrré Dit zal gebeure dur de ambtenaren van den Burgelukke Stand van ut Reuzeriek, Jan Michels en Gerrit Peeters. Nao de trouwersj is der un resepfcie in "de Smelehof", waomao de Boerebrulluft begint mit muziek van os eige SMELEBLAOZERS. Op de brulluft zien natuurluk ok Prins Jo II. en Prinses Joke, Vorst Lei, ut bestuur en de Raod van Elf van de Piëlreuzen anwszig, Ok jeugdprins Noël I, jeugdvorst Rob en gevolg zien dor, mar in de loop van de middag gaon die naor "de Koel", waor in samewerking mit JERA 70 vur de jeugd un BOEREDISCO werd gehalde» Alle Piëlreuze en Pielreuzinnekes zien van harte welkom op de brulluft» Ut liefst natuurluk in gepaste kliër en mit un zonnig humeur» Ge raut vur niks naor binnen» Tot dan dan»

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1987 | | pagina 8