COLUMBARIUM - URNENGALERIJ Beste medeparochianen, Zoals U reeds vernomen en misschien ook al gezien hebt is ons kerkhof verrijkt met een stijlvolle Urnengalerij, waar eventueel plaats is voor 30 X 2 urnen. Echtparen kunnen dus bij elkaar geplaatst worden. Cremeren is al een heel oud gebruik, en is sinds een aantal jaren ook in de katholieke kerk toegestaan. En het vindt ook steeds meer plaats. Maar begraven blijft ook altijd bestaan! Indien bij overlijden besloten wordt om de overledene te laten cremeren, dan wordt de H.Mis wel in onze parochiekerk gehouden en daarna bege leiden we de dode naar het crematorium, waar we dan met een rustige en mooie korte dienst het laatste afscheid nemen. Na verloop van normaal enkele weken kan dan de urn met as eventueel in een van de nissen op het kerkhof geplaatst worden. Men kan echter ook de as laten uitstrooien bij het crematorium op vaste plaatsen of op zee. Zoals U begrijpen zult zijn er ook kosten aan verbonden evenals aan gewoon begraven. Daarom zullen wij de kosten even op een rijtje zetten, zowel van cremeren als begraven. En dan natuurlijk alleen de kosten die U aan de kerk verschuldigd bent. De overige kosten krijgt U wel van de begrafenisondernemer te horen. En de kosten die wij be rekenen gelden alléén voor onze parochie en kunnen na verloop van tijd ook weer aangepast moeten worden. 1De kosten voor de UITVAARDTDIENST in de kerk en vcor de avondmis op de vooravond zijn gratis als U tenminste deelneemt aan de parochicbijdrage Anders bedragen die kosten overal ƒ.350, 2. De grafrechten, tn de rechten voor een nis in de urnengalerij be dragen ƒ.250,voor de duur van 25 jaar. 3. Verdere kosten voor begraven zijn: grafdelven ƒ.75,grafsteen 630, 4. Verdere kosten voor plaatsing in de urnenmuur: nis naamplaat met bladgoud letters evenals op de grafsteen 705, 5 5. De totale kosten (buiten de kosten voor de dienst, indien U niet aan de parochiebijdrage deelneemt zijn dus: zowel voor begraxren als voor plaatsen in de urnenmuur ƒ.250,f<. 7055955, Vanzelfsprekend zijn deze prijzen niet definitief en zullen ze aange past moeten worden als de te leveren grafstenen duurder worden, als voorbeeld. Bovendien houdt het Kerkbestuur zich het recht voor de prij zen te wijzigen indien zij dit noodzakelijk acht. Wij hopen en verwachten dat zowel de graven als nissen door de familie zelf goed worden onderhouden, zodat iedereen het mag zien! Het Kerkbestuur a 0

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3