Coöp. Rabobank B.A. gevestigd te Ysselsteyn (L) 4-DAGEN NAAR LOURDES Wie graag eens een bezoek wil brengen aan Lourdes, heeft ook dit jaar een mooie gelegenheid om tegen een redelijke prijs 4 dagen naar deze wereld beroemde bedevaartplaats te maken. In aamenwerking met Holland International organiseert de Rabobank speciaax voor belangstellenden deze bijzondere reis, met als vertrekdatum Om de afstand te overbruggen wordt gebruik gemaakt van een chartervlucht van Brussel naar Lourdes en terug. Ook ken voor busvervoer van en naar Brussel worden gezorgd. Ongetwijfeld is dit voor menigeen een unieke <ans om zijn o. haar wens om ooit eens Lourdes te bezoeken, ia vervulling te gaan. Elk jaar komen meer dan drie miljoen katholieke pelgrims naar deze Maria- bedevaartplaate aan de voet van de Pyreneëen. In de nabij gelegen grot van Massabielle verscheen in 1858 de Heilige Maagd Maria verscheidene malen aan de toen 14 jarige Bernadette Soubirous, een arme molenaarsdochter, die later door de Rooms Katholieke Kerk heilig is verklaard. Op de plek waar Bernadette de verschijning zag, staat nu een madonnabeeld, terwijl bij de grot een basiliek in neo-gothiache stijl is opgetrokken, die in 1876 gereed kwam. Aan de voet van de basiliek' bevindt zich de uit 1889 stam mende Rozekranskerk (Eglise du Roeaire), die in necr-byzantiacbe stijl is gebouwd. Ten zuiden van de basiliek voert een Kruisweg (Cheraia du Calvaire) ia 15 mm. naar een hooggelegen punt, dat aen prachtig uitzicht biedt. Onder de Esplanade is de ondergrondse Pius X-basiliek gebouwd, de op de Sint Pieter in Rome na óe grootste kerk ter wereld, die in 1958 werd voltooid. Tot de heilige plaatsen behoort ook de bron bij de grot van Massabielle, waarvan het geneeskrachtige water naar de speciale baden voor de zieke pelgrims wordt geleid. Tijdens deze dagen verblijft u in een hotel waar u naar keuze 2 of 3 maaltijden per dag kunt gebruiken. U beeft alle tijd om de Heiligdommen to bezoeken en aan de avond-processie deel te nemen. Raisleiding is ter plaatse aanwezig zodat u in Lourdes in goede handen bent en indien gewenst aan divers* excursies kunt deelnemen (Grotten Betharram, Biarritz, Pyreaeön). Belangstellenden voor deze interessante reis kunnen voor informatie en reser veringen terecht bij de Rabobank. De reis, waarbij begeleiding aanwezig is, kan bij de betreffende banken worden geboekt voor 499,per persoon. Een folder ligt voor u gereed. Mocht interesse hebben in een 1-daagse vliegreis naar Lourdes, dan kan dat op donderdag22 augustU3 Nadere informatie bij de Rabobank. Lovinckpiein 7 Openbtcllingjsufcn: 5813 CC Yssckstcyn (1.) maandag t.m. donderdag 8.30-12.30 uur Telefoon 04785-557 en van 13.30-16.00 uur vrijdag van 8.30-12.30 uur en van 13.30-19.IX)uur gekl en goede raad -

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1985 | | pagina 9