boere+brullufl UUTNUEDIGIKG UUTflfUE'DI GIK G Beej deeze nuedige weej ok owlie uut vur 't beejwon.e van os boere- brulluft op ZCEDAG FIBBREWARIE a.s. Anvang: 1$.00 uur ien de "SMELFHOF" Entree uuterasrd vree j Noe afloëp van de huwelijksvoltrekking danse, hosse, springe op meziek van "DE SMELEBLGAZERS" tot ge muuj genoeg ziet um noa huus te goan0 Aete kunde beej os tigge en schappelijke ve^goeiing Ok names de Fanfaar en Drumbend: Ger van Sjaak van Boëms Jaan zien Truuj en Truus van Fhilipsen Tren. en Jearny van Fietje Regelventiel v/d Boond en Laura noeste werkster en verwoed kienster v/d Ysselsteynseweg Ow kiender kunne ien de ,Koel terecht vur en verkled bal. De moist verkledde make kans op enne pries den werd uutgereikt dur de Jeugdprins. F.S. geej komt zelf toch ok verklèd- Op de Bonte avonden werd het CARNAVALSLIED 1985 gekozen. Hieronder de tekst van het winnende lied: 0 Ysselsteyn. (tekst en muziek: Jaqueline Jaspers) Refr. 0 Ysselsteyn, 0 Ysselsteyn, viert nou grëët fiëst ok al is 't mar klein. 0 Ysselsteyn, 0 Ysselsteyn, Carnaval is hier so fijn. 2.Drink rustig en pilske mer let ok wel op, want anders dan vuulde nog merge de kop. Mar hosse en springe dat kan toch gen kwaod, dans mit meej ien de maot. En of ge now stut of zit, doe allemaol mit meej mit. 1.Zoë-as ellek jaor is 't wer carnaval, en iederiën gut wer nor ellek bal. .De raod en de prins die zien van de parteej, de blaoskapel blaost derbeej. En kiek now mar nie sip, al hedde en dunne knip. Refr. 3.'t Piël'reuzeriek dat blieft al tied bestaon, gen iën durp zal os oëït verslaon. Dus doe allemaol mit en mak hiël veul plèzier, daovur zien weej allemol hier. En zing now alle mit, mit dizze groëte hit. "efr Refr. 2x

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1985 | | pagina 7