Vernielingen in het dorp: 85251. MEDEDELINGEN UIT DE DORPSRAADSVERGADERING "orpsr»»* ö"d' 3 novernber 1982 Door tie Dorpsraad is afgesproken dat, wanneer er sprake is van vernieiingen of over last, veroorzaakt door groepjes jongeren, men dit kan melden bij de leden van de Dorpsraad. Bij wijze van proef is in overleg met de politie besloten dat eventuele klachten kunnen worden doorgegeven aan de Dorpsraad en dat deze - indien nodig - het initiatief n^-mt tot verdere stappen. Werving gastgezinnen door het Maatschappelijk Advies Sentrum voor Jongeren: Door het Maatschappelijk Advies Sentrum voor jongeren te Venray (M.A.S.J.) worot een oproep gedaan voor de aanmelding van gastgezinnen ten behoeve van de tijdelijke opvang van jongeren en jong-volwassenen. De Dorpsraad ondersteunt de aktie van M.A.S.J. om haar gastadressen-bestand uit te breiden. M.A.S.J. is een hulpverienin'gs-instantie die zich tot doel stelt, hulp te bieden aan jongeren en jong-volwassenen in de vorm van: informatie en advies-verstrekking; voor lichting; begeleiding en ook opvang in krisis-situaties. Van de 600 jongeren die jaarlijks bij M.A.S.J. aankloppen om hulp, zijn er 60 die tijdelijk~bnöerdak nodig hebben omdat zij in een situatie terecht zijn gekomen waarin zij niet terug kunnen naar het ouderlijk huis, kamer of internaat en ook niet weten waar zij naar toe moeten. In een gastgezin kan zo'n jongere wat tot rust komen en een aantal zaken op een rij tje zetten. Van daaruit kan hij/zij dan zoeken naar een meer definitieve oplossing jn de vorm van een andere leef- en woonsituatie; vaak echter keren zij na deze korte adempauze weer naar de oude situatie terug. Aan het verblijf in een gastgezin wordt de uiterlijke termijn gesteld van drie weken maar er wordt"naar gestreefd om het verblijf niet langer t.e laten duren dan veertien dagen. Bovendien wordt er naar gestreefd,, een gastgezin na een plaatsing drie maanden rust te gunnen, dat wil zeggen dat maximaal vier maal per jaar een beroep op hetzelfde gezin wordt gedaan. Een gastgezin is een gewoon gezin, met al zijn ups en downs. Van dit gezin wordt verwacht dat het de jongere wat geborgenheid biedt en ruimte om op adem te komen. Geprobeerd wordt, de jongere te stimuleren om zoveel mogeliik het normale levensritme (schooi, werk enz.) te blijven volgen. De jongere blijft tijdens de plaatsing onder begeleiding van een maatschappelijk werker van M.A.S.J. Ingsval van plaatsing van een jongere in een gastgezin wordt altijd de Justitie in ken nis gesteld. Het gastgezin blijft verder wel anoniem. De gastgezinnen mogen van M.A.S.J. verwachten dat met de betreffende jongeren afspraken worden gemaakt over de regels waaraan hij/zij zich moet houden in het gastgezin. Bovendien kan dag en nacht worden gerekend op de steun van de maatschap pelijk werker/ster die de jongere begeleidt. Alcohol- en drugsverslaafden worden niet geplaatst omdat M.A.S.J. daar niet op is ingericht. Daarnaast kan het gastgezin een redelijke vergoeding verwachten voor kost en inwoning en is het verzekerd tegen eventuele schade, aangericht door de "gast". Om mogeliik te maken dat niet vaker dan vier maal per jaar een beroep hoeft te_ worden gedaan op een gastgezin, is het noodzakelijk dat het aantal gastgezinnen wordt uitgebreic Mocht U interesse en/of naar aanleiding van dit artikel nog vragen hebben, dan kunt U hiermee terecht bij leden van de Dorpsrad of bij M.A.S.J. te Venray, telefoonnummer

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1982 | | pagina 4