Ebermannstadt r Gössweinstein. De Frankische Schweiz heeft inmiddels zijn vaste plaats in het G.T.W.- ^•ogramma verworven. .Elk jaar weer ontdekken vele honderden enthou siaste vakantiegangers, dat de Franki sche Schweiz eigenlijk ten onrechte nog niet zo'n bekende klank heeft als de Harz of het Zwarte Woud. Gelukkig voor degenen, die nog in alle rust van na tuurschoon en bezienswaardigheden willen genieten. De naam Frankische Schweiz duidt er al op, dat deze Noord-Beierse streek u iets bijzonders te bieden heeft. Alhoewel de bergwereld hier uiteraard niet zo impo sant is als in Zwitserland, geeft de kom- binatie van grillige rotsformaties en steil oprijzende bergwanden, afgewis seld door lieflijke dalen dit gebied een bijzondere charme. Daarnaast treft men hier een veelvoud van burchten en ru ïnes, barokke kerken en vakwerkhuizen terwijl ook de diverse druipsteen grotten vermeldenswaard zijn. Ook uit kultureel oogpunt is deze reis zeer aan trekkelijk, gezien onze bezoeken aan de muziekstad Bayreuth en de oude bis schopsstad Bamberg. Een reis, die u niet mag missen! EBERMANNSTADT Een gezellig stadje, bijzonder gunstig gelegen voor het maken van ekskur- sies. Het stadsbeeld wordt bepaald door vakwerkhuizen en pittoreske bruggetjes met bloembakken. Paardrij den, kanovaren of roeien, golf en tennis behoren er tot de mogelijkheden. De trots van het stadje is wel het grote ver warmde openluchtbad. HOTEL SCHWANENBAU Nieuw, stijlvol ingericht hotel, gelegen direkt aan het marktplein. Het beschikt over gezellige zitjes, een huisbar en een konversatiezaal. Modern ingerichte slaapkamers met en zonder douche (etagedouches en -toiletten aanwezig) en een goede keuken veraangenamen uw verblijf. Heen/terugreis: Zowel de heen- als terugreis gaan over de autosnelweg langs Frankfurt en Würzburg tot de afslag Forch- heim. Lunches onderweg. REISGEGEVENS: Vertrek: Terug: Verzorging: MAANDAG, 22 mei 1978 ZATERDAG, 27 mei 1978 georganiseerd door de RABOBANKEN in de Regio Venray, te weten: Venray, Leunen, Merselo, Oirlo, Oostrum, Ysselsteyn, Wanssum, Meerlo, Swolgen en Broekhuizenvorst. EKSKURSIES Dagtocht Bayreuth en het Fichtelge- bergte: Bezoek aan de "Richard Wagner- stad", waarbij we onder meer de Opera, een van de mooiste baroktheaters van Eu ropa bezichtigen. Na de lunch in Flecken maken we nog een rondrit door het Fichtel- gebergte alvorens we via Pottenstein huiswaarts gaan. Dagtocht Frankische Schweiz: Een prachtige dagtocht dwars door de natuur van het Frankenland. Via Staffelstein en de bedevaartplaats Vierzehnheiligen naar het grensgebied met Oost-Duitsland. Lunch onderweg. In de namiddag keren we terug over de bierstad Kulmbach en Hollfeld naar onze standplaats. Halve dag Bamberg: Bezoek aan deze meer dan 1000 jaar oude kunst- en kul- tuurstad. Gelegenheid om te winkelen. Halve dag Gössweinstein: We volgen de rivier de Wisent langs Streitburg en Mug- gendorf naar Behringersmühle. Vandaar naar Gössweinstein, waar we de 1000 jaar oude burcht en de basiliek bezichtigen. Op de terugreis gelegenheid voor een bezoek aan de Teufelhöhle (druipsteengrotten). Entree ca. DM 2,50. Inbegrepen: Reis per luxe touringcar. Ekskursies zoals bovengenoemd. Hotelakkommodatie op basis van twee persoonskamers. Maaltijden vanaf lunch op de eerste t/m afscheidsdiner op de laat ste dag. N.B. Chauffeur is tevens reisleider. TIP Probeert u eens een drankje uit de eigen brouwerij en stokerij van ons hotel. Een rijk assortiment van Kirschwasser tot Kom staat u ter beschikking. Ook de "Franken- wein" is het proeven waard. Volledige verzorging vanaf de lunch op de eerste dag tot het afscheidsdiner op de laatste dag. Akkommodatie: Verblijf te Ebermannstadt in Hotel Schwanenbau Standaard: 2.persoonskamer Tegen bijbetaling beperkt mogelijk: 2 persoonskamer met bad/wc f. 25.-- 1 persoonskamer f. 15.- Excursies: Alle hierboven omschreven excursies zijn bij de reissom inbegrepen Dit alles voor de all-in prijs van f. 360.-- per persoon! Boekingen bij de hierboven genoemde Rabobanken! de bank voor iedereen Frankische Schweiz Rabobank

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1978 | | pagina 9