met bezoek aan bad harzburg, Van goslar en dezonegrens. 30 augustus t/m 4 september 1976. EXCLUSIEVE TOURINGCAR-REIS georganiseerd door de RABOBANKEN in de Regio Venray, te weten: Venray, Leunen, Merselo, Oirlo, Oostrum, Ysselsteyn, Wanssum, Meerlo, Swolgen en Broekhuizenvorst. In het groene centrum van het Harzgebergte ligt onze wouden zult u ongetwijfeld nieuwe standplaats Alte- nau. Altenau is omgeven door prachtig beboste bergen en is het ideale oord van dit mooie gebied. Dichte sparrenbossen, waterval len en beekjes, goed be gaanbare wandelwegen door deze groene oase vormen het dekor van dit golvende landschap. Altenau is een van de meest bezochte plaatsjes in de Harz en is bovendien in de rij van de oudste Duitse stadjes. Vlakbij Altenau ligt de Oker- stausee, een van de vele stuwmeren in dit gebied. Maar er is in Altenau veel meer te zien want deze nieuwe bestemming van Arke biedt zowel voor jong als oud amusement in alle vormen. De Kurverwaltung funktio- neert uitstekend en zorgt voor vele manifestaties, zoals dansavonden, mid- dagkonserten, bingo avonden, natuurtochten etc. Er zijn maar weinig stre ken die zoveel afwisseling hebben als juist deze Harz. De Harz leeft niet alleen als toeristenoord, doch ook in de prachtige groene REISGEGEVENS: plotseling een hert ont moeten, dat u schuchter aanstaart en dan zijn weg vervolgt; eekhoorns en ander klein wild zijn er in grote getalen aanwezig. Overdag honderd procent natuur en 's avonds gezel- 2. Een dagtocht door de Harz langs de verschillende stuw meren. Het wordt een dag van bossen, bergen en beekjes, afgewisseld met prachtige vergezichten. 3. Een middagtocht naar Goslar waar wij langs vele historische bouwwerken zullen wandelen. ligheid in ons mooie hotel Deze meer dan duizendjarige Of in het plaatsje zelf. Keizer- en Hanzestad mag beslist niet worden overgesla- Reisroute gen en is een bezoek meer dan Ie dag: Van ons verzamelpunt waard. Didam rijden we via de autobaan 4. Deze gratis ekskursie is onder naar Wiedenbrück waar we de lunch gebruiken. Na de lunch verder via een stukje over de autobaan waarna wij via Hameln, Hildesheim en Seesen onze standplaats Altenau be reiken. 2e t/m 5e dag: Tijdens ons ver blijf zullen wij enkele mooie ekskursies organiseren: 1. Een middagtocht naar Bad Harzburg, waar u heerlijk kunt wandelen in het grote kurpark of een tochtje met de kabelbaan kunt u maken naar de Bungberg. Tot slot een tochtje langs de Zonegrens. Kurhotel Alte Mühle Het hotel ligt rustig doch tege lijkertijd centraal in het midden van de stad Altenau. Direkt van uit het hotel loopt u via de ene kant naar het centrum en via de andere kant direkt in de bossen. De kamers zijn allen ruim, goed en gezellig ingericht en de meeste kamers beschikken over een mooie badkamer met ligbad en toilet. Er is weliswaar geen lift in dit hotel doch de trappen zijn breed en erg kort. zodat zelfs een slechte wandelaar gemak kelijk naar boven komt. voorbehoud. Indien de mogelijk- Er is een grote eetzaal, lounge, heid bestaat dan zal een mid dagtochtje worden gemaakt naar de Jagerhutte vlak bij de Radauwasserfall. 's Middags rond vier uur komen daar de reeën en herten uit de bossen om te drinken. Van achter glas ziet u dan het wild rustig rondlopen. 6e dag: Na het ontbiit rijden we via de landstreek Solling naar Detmold voor de lunch. Vervolgens via de autobaan naar ons verzamelpunt Didam. waar we tot slot van de reis een koffietafel zullen gebruiken. receptie, zonneterras. TV-zaal en een echte bierstube volgens goed Duits gebruik ingericht. Eenmaal in de week treedt speciaal voor de gasten de folkloregroep uit de streek op, terwijl de hotelhouder ook een film/dia-avond organiseert. De maaltijden zijn voortreffelijk en ruim voldoende. De service en bediening laten niets te wensen over. Wij bevelen dit hotel gaarne aan. Adres Kurhotel Alte Mühle, 3396 Altenau/Harz Tel.: 05328-208 Vertrek: Terug: MAANDAG, 30 augustus 1976 ZATERDAG, 4 september 1976 Bestemming: Verzorging: ALTENAU in het centrum van het HARZ-gebergte (West-Duitsland). Volledige verzorging vanaf de lunch op de eerste dag tot de afscheidskoffietafel op de laatste dag. Akkommodatie: Verblijf te Altenau in Kurhotel Alte Mühle. Standaard: 2 persoonskamer Tegen bijbetaling beperkt mogelijk: 2 persoonskamer met bad/wc f. 25.-- 1 persoonskamer f. 25.-- Excursies: Alle hierboven omschreven excursies zijn bij de reissom inbegrepen. Dit alles voor de all-in prijs van f. 289.- per persoon! Boekingen bij de hierboven genoemde Rabobanken! - Kfllllllln||K de bank voor iedereen harzgebergte s

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1976 | | pagina 9