Vervolg DORPSRAAD zal deze nagaan of men bereid is daarvoor te betalen'. 13Regelmatig onderhoud Lcvinckplein. Dorpsraad constateert dat er wel regelmatig onderhoud plaats vindt (indien men bijvoorbeeld 1 x per jaar ook regelmatig kan noemen) maar het aantal malen is te weinig. Daarnaast doet zich de situatie voor dat het plantsoen intensief ge bruikt wordt door spelende en voetballende jeugd en ouderen. Voor het eerst doet de dorpsraad de suggestie of het niet mogelijk is dat eigen mensen (bejaardenvereniging vo^r onderhoud zorgen te gen betaling van een bescheiden vergoeding. Dorpsraad zal e.e.a. intern bespreken en dienaangaande van de bereid heid bericht geven. Gemeente staat hier niet onwelwillend tegenover maar dan moet het wel zo zijn dat het af is en niet dat de gemeente toch nog met personsen en matrieel moet komen. Ten aanzien van het tweede is de dorpsraad van mening dat nu er in de onmiddellijke nabijheid, voldoende speelterrein aanwezig is er gro te aandrang moet plaats vinden om het plantsoen niet als speelterrein te gebruiken. Aan de dorpsraad is gevraagd om terzake voorlichtend en stimulerend werkzaam te zijn e'n een beroep te doen op de eigen verantwoordel'ijk- held van de IJsselsteynse inwoners opdat voorkomen wordt dat gebruik wordt gemaakt van plantsoen waar dat redelijk gevraagd kan worden. Dorpsraad zal hier initiatief nemen. 14.Voorkomen van vermenging van sferen. Dorpsraad heeft er begrip voor dat verkoop van een boerderij(tjeaan een burger moeilijk te voorkomen is. Dorpsraad tekent echter met veel aandrang protest aan tegen verlenen van bouwvergunningen aan personen die willen bouwen in het agrarisch gebied en niet hun hoofdberoep in de agrarische sector hebben. De dorpsraad vraagt om strenge normen te hanteren vóór dat een bedoelde bouwvergunning wordt gegeven. Toegezegd dat van standpunt ook nog via dit verslag kenneis wordt gegeven aan het college van B. en W. 15.Bezwaren tegen regeling aanslag vuilnisdienst terwijl men er geen gebruik van maakt. Suggestie van dorpsraad was "Sla iedereen aan maar laat het storten op de stortplaats dan vrij". Er is van de zijde van de gemeente uit drukkelijk op gewezen dat de vuilnisophaaldienst er is ten behoeve van het huisvuil en niet ten behoeve van de bedrijfsafvallen. Bedrijfs- afavl dienst door de betrokken ondernemer te worden afgevoerd. Intus sen is het de dorpsraad bekend dat bij de gemeente deze zaak in nade re overweging is. Hierbij kan het zijn dat de aanwijzing van gebiedeb gewijzigd dient te worden waardoor wellicht een groot aantal bezwaren nu kunnen worden opgeheven. Anderzijds kan er een dag komen dat de vuilniswagen overal komt en alsdan zou aanslaan van alle panden moge lijk worden waarmee dan echter alleen maar een oplossing gevonden is voor het huisvuil en nog niet voor het bedijfsafval. Er zijn lande lijk ook r eds gedachten over het heffen van een milieubelasting. Het is echter neg moeilijk te zeg:-en wat een en ander zal betekenen. Zodra andere standpunten bekend zijn zal bericht worden gegeven ook aan de dorpsraad. 16Milieuvervuiling In het kader van voorgaand punt kwam ter sprake het wegwaaien va* plastic etc. van kunstmestzakken e.d. die een ontsiering in het land schap vormen. Ook hieraan dienen allen mee te werken om het milieu te dienen door geen rommel e.d. te laten waaien. zie vervolg.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1975 | | pagina 5