Dorpsraad. (Vervolg). i3-s— Vuilnisophaaldienst. Er bereiken ons nog steeds klachten omtrent de nieuwe regeling. In overleg met de gemeente zal ge tracht worden hierin verbetering te brengen. Werkgroep leefbaarheid kleine kernen. Door de rayoneommiBsie Venray ia in samenwerking met gemeente en woningbouwvereniging een werkgroep inge steld, die de gevolgen van het niet meer verder uitbreiden van de kerk dorpen voor de leefbaarheid gaat bestuderen. Dit onderzoek zal via de dorpsraden geschieden. Na afronding van het onderzoek, en eventuele op gang gebrachte discussies zal men trachten te komen tot een beleidsadvies. Besloten is dat de voorzitter van de rayoncommissie (H.Philipsen) de dorpsraad van IJsselsteyn in deze Werkgroep zal vertegenwoordigen. Verbetering wegen. De volgende wegen zullen in de loop van dit jaar aan de beurt komenj Peter-Janaaenweg, van Heidsepeelweg tot Timm.weg, gedeel te van de Kerkweg, terwijl de Timmerm&nnsweg waarschijnlijk zal moeten wachten tot 1975. Sluiting Meerdal (v.h. Bos- en Strand) voor dagrecreatie. Op 7 April vond""ër een bespreking plaats met een afvaardiging van dorpsraden "van America,Meterik, Griendsveen en IJsselsteyn, naar aanleiding van het voornemen van de directie, om dit recreatiecentrum voor dagrecreatie te sluiten, of wel drastisch te beperken. Besloten werd om alles in het werk te stellen, om dit voor de omliggende dorpen toch zo belangrijke centrum ook voor de toekomst behouden kan worden. Hier komen wij t.z.t. nog na der op terug. Toneelvereniging "Cresenao^ Qp ogenbllk is tonaelvereillglllg Creaen_ do weer volop bezig met het instuderen van een toneelstuk. Het op te voe ren toneelstuk, een blijspel getiteld "De Hoekse en Kabeljouwse twisten11. Vanwege de overweldigende belangstelling van vorig jaar hebben we gemeend de uitvoering deze keer uit te breiden over 2 avonden. De data van uit voering zijn gepland op Zondag 28 en Maandag 29 April a.s. Peuterspeelzaal., In het laatBte IJNBt stond dat wij tot 22 April Paasva- cantie hadden, maar dit moet zijn tot 26 April. Kinderen die 2 jaar zijn geweest kunnen na de Paasvacantie naar de Peuterspeelzaal komen. Ouders, de schoonmaak ia er weer, als U speelgoed over hebt kunt U bellen naar Mevr.Peeters, tel.300, het is altijd welkom. PAASWANDBLING,, yoot eerste Paasdag heeft de imkersvereniging Horst in samenwerking met Staatsbosbeheer wederom een oriëntatiewandeling uitge stippeld in het natuurgebied "'t Schuitwater" gelegen tussen Broekhuizen en Horst. De routes zijn uitgezet dat volop kunt genieten van de af wisseling in het landschap, dat dit gebied zo kenmerkt. U komt langs het Broekhuizerbroek, dat een gedeelte is van de oude Maaaloop. Doordat men het voedselrijke lanöbouwwater van de Langevenseloop door een gegraven beek omleidt, verwacht men de oorspronkelijke planten- en dierenwereld van het Broekhuizerbroek weer terug. Vervolgens kunt op de hoger gelegen droge zandgronden, die begroeid zijn met uitgestrekte naaldbossen afgewisseld met weidse heidevelden. Over een mooie knupnelbrug maakt U een doorsteek door een moerasbos van volop uitbottende eizen. Voorts passeert het Schuitwater met hier en daar de vroegbloeiende dotterbloemen. wandelt aan de hand van een routebeschrijving, en lost de vragen en opdrachten op die betrekking hebben op de omringende natuur. De best ge- klasaeerden ontvangen een prijs. Er zijn 2 unieke routes uitgezet, een van ongeveer 1 uur de ander van ca. 2 uur. Halverwege kunt 0 pauseren om een frisdrank of een kop 3oep te gebruiken. Er wordt gelopen alleen of in groepjes. Pussen 10 uur s'morgens en 5 uur s'middags kunt U starten. De kosten van deelname bedragen 1 gulden voor volwassenen en 50 cent voor kinderen. Het begin en einde van de wandeling zijn gelegen aan de parkeerplaats langs de weg van Broekhulzen- Horst, de Horsterdijk.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1974 | | pagina 2