KOMT ALLEN KOMT ALLEN. K.P.J". Agrarische Sectie. Hierbij nodigen wij jullie uit op de volgende bijeenkomst op Vrijdag 22 Maart in zaal Roelanzia in IJsselsteyn om 8.00 uur n*m. Wij houden dan een politieke avond. De heer Loonen, wethouder en kringvo">rzitter van de LLTB., zal hier ko men spreken over de gemeenteraadsverkiezingen, en de Heor Hutschemakers lid van de 2e kamer der Staten Generaal, zal het daarna hebben over de Provinciale Statenverkiezingen en over de K.V.P. in -de landspolitiek en landbouw. Alle jongeren worden hier uitgenodigd. We hopen op een daverende opkomst Op vrijdag 29 Maart hebben wij een excursie georganiseerd samen met de agrarische sectie van Horst. Wij gaan vo^r de middag naar de D.M.V. melk- poederfahriek te Vegchel. We gaan hier alles bezichtigen, en krijgen een gratis koffietafel aangeboden. Na de middag gaan we naar de C.H.V. Hier hebben ze een grote showroom van huishoudelijke artikelen tot land bouwmachines en nog meer. Om. 6 uur gaan we eten in een restaurant en daarna gaan we gezellig boulingen (zoiets als beugelen) in de Bosch. Daarna hebben we een gezellige avond. Iedereen kan natuurlijk een intro duce meebrengen. We vertrekken om half 9 bij het Gemeenschapshuis in IJsselsteyn. Inlichtingen en opgave voor 25 Maart bij Jan Slangen, tel. 04785 - 257. STICHTING BAX-ÖHRISTIE KINDERHULP Vacantia- jmders gezocht voor Jonge Berlijners. Be sterk verbeterende betrekkingen tussen de Bondsrepubliek Duitsland en de D.D.R. hebben niet tot gevolg gehad, dat de hemel boven West-Berlijn is opgeklaard. Te den ken dat het psychologisch effect van het leven tussen Muur en prikkel draad is uitgewerkt, zou een schromelijke vergissing zijn. Grote groe pen berlijners leven nog onder precies dezelfde omstandigheden als voor het accoord. Ze merken dagelijks de nadelen van het leven in een geïso leerde stad. Om hen heen verrijzen enrome bouwmassa's, bouwgrond is schaars in die milioenenstad. Of ze leven in de naargeestige huurkazer nes in oudere stadsdelen, waar weinig zon doordringt en wonen met z'n zessen in twee kamertjes een gewone zaak is. Sociale em maatschappelijke mistoestanden zijn de kwalijke gevolgen. Daarbij de geringe mogelijkhe den om er in het weekeinde een op uit te gaan. Juist de jonge.Berlijners worden de dupe. Hun onbekommerde jeugd vliegt snel voorbij. Al op jonge leeftijd ervaren zij de moeilijkheden waarin zij en de ouderen ver keren. Moeilijkheden van een sterk matrialistische wereld van 2.2 mil joen zielen. Om die kinderen voor enkele weken uit de sleur te halen zet Pax-Christi Kinderhulp haar actie voort. Dat betekent,dat er voor de ko mende zomervacantie Nederlandse pleegouders worden gezocht, die de kinde ren van 9 «Juli tot 1§> Augustus opvangen. Ruim 1600 kinderen hopen op een vacantie in Nederland. Van heb zijn er al 900 die zeker zijn van een plaatsje in de treinen, omdat ze uitgenodigd zijn door hun Nederlandse Onkel en Tante. In deze omgeving kunnen candidaat-ploegouders zich op geven bij. p)ps-t;ric-fc Noord-Limburg, H.W. Gerlach, Allegrostraat 42 Venray, tel. 04780 - 4035 J.Bennis, Den Aldenweg 20, Venray 04780 - 2731 J.v. Etten, Mozartstraat 1, Venray. Diegene die het afgelopen jaar de rugspuitkap heeft geleend wordt verzocht deze zo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Bij voorbaat dank, H.Claessens, Loonspuitbedrijf IJsselsteyn.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1974 | | pagina 5