Ra.yoncommissie Venray. L Je dokter op a cap U "begrijpt dat de meeste dokters er geen been in zien zeven dagen van de week dag en nacht in de weer te zijn. Toch nemen het noodlot en ge vaarlijke bacillen en virussen in het weekend geen vrijaf. In het week end kan het dus voorkomen dat U een dokter dringend nodig heeft. 2Veranderende rol van de arts. Nog niet zolang geleden was de arts behalve "geneesheer11 ook de vertrou wensman van een gezin. Met ieder probleem kon men dag en nacht bij de dokter aankloppen. Ih dor pen en kleine gemeenschappen werd de arts gezien als de geleerde die over al een oplossing voor wist, omdag hij had gestudeerd. Bij hem kwamen vra gen terecht als "naar welke school moet mijn dochtertje" en 'waar zal ik gaan werken" etc. Boor de verdergaande specialisatie en technologisering ia ook de rol van de arts veranderd, deze is steeds meer gericht op de medische hulp. Het is voor de arts ondoenlijk om zich met alle aspecten van de ge zinsproblemen bezig te houden en naar oplossingen te zoeken. Uiteindelijk is hij daar niet voor opgeleid. Er zijn andere instellingen en personen die zich met deze niet- medische problemen bezighouden, b.v. sociale diensten, psychologische adviseurs, maatschappelijk werkers, ar beidsbureaus, wijkraden, oudercommissies etc. Onze instellingen zijn er om U bij zulke problemen te helpen. Niet allen vervaagt de rol van de arts als vertrouwensman voor andere dan medische zaken, oolc hot "dag en nacht klaarstaan" gaat langzamerhand verdwijnen. Be artsen vinden dat zij net als de rest van de beroepsbevolking recht hebben op vrije avonden* op vrije weekend en op vacantie Bat betekent niet dat U na vijf uur geen medische hulp meer kunt krijgen, maar dab er bepaalde regelingen zijn ge troffen. Vorige keer hebben wc al iets over do weekenddienst gescgreven, dc volgende keer komen we er nog eens op terug, wó^dt vervolgd Motoroomite- 7i0a]_s eer(jer reeds is gemeld, zullen op 28 en 2d Juli weer de Motorwegraces met de KNMV. plaats hebben op het bekende circuit aar. de IJsselsteynseweg/Yolenseweg/St.eegsepeelweg/Rouwkuilenweg. Be bewoners en gebruikers van de wegen van het circuit maken we reeds nu attent op de sluitingstijden van deze wegen,zodat hiermee tijdig rekening kan worden gehodden. Zaterdag 28 Juli, afgesloten van 11.00 tot 5.60 uur nm. Zondag, 29 Juli afgefloten van 12.00 tot 6.00 uur nm.terwijl de controles reeds zijn gesloten op die dag vanaf 10 uur, zodat daarna vot 12.00 uur de we gen alleen toegankelijk zijn voor de bewoners hiervan» Houdt ZONDAG 29 Juli vrij voor een be.zoek aan de Motorwegraces I-Jsselsteyn, Ponyclub "De WeletomgrB^ afgelopen zoni&e nameri 0Qi5e ponyruitertjes weer deel aan het kringconcours te Horsthetgeen weer een zeer fijne mid dag voor hen geworden i3. Begunstigd door uitzonderlijk goed weer werd de faire strijd gestreden en konden de volgende prijzen mee naar I-Jsselsteyn gebracht worden. Achttal .1 - '2e pr.,met maai- eer. heel klein puntenversch.il achter Sevenum. Achttal II- 11e pr. waar we, gezien da leeftijd en erva ring van deze Benjamins, ook tevreden mee zijn., in de ind. dressuur wist Jos. Hendriks beslag te leggen op de 'ie pr. Matty Swinkels er. Wim de Wit elk een 2e pimje, waarvan Wim de Wit maar 1 pnt. verschil mem de eerste pr. Annie Jaspers kon oen 3e prijs wegdragen. Ingrid Bollen en Petra Fhilip- sen wisten elk een 4e prijs te behalen,wat in een veld van 23 Tegenstan ders heel bijzonder is voor deze kleintjes. Willy Claessenu nam een 5e pr. mee en Jac.Bos een 6e pr.,elk in een veld van 20 tegenstanders. Bij het springconcours wist Trudy Janssen een 2e pr. en G.Pemers een 8e pr. te behalen. In het nummer aangesptuigponys besette Petra P iilipsen een zeer goede 3e pl. Het was al met al weer een zeer mooie dag.Gefeliciteerd alle maal. Ponykamp 1973 Op maandag 9 Juli (met de kermis) begint weer onö jaarlijks ponykamp in Do Bips.waarbij elk kind tijdig zelf voor een lucht bed en een slaapzak moet zorgen. De verdere regelingen voor dit kamp wor den aan alle leden nog per stencil bekend gemaakt. L.V.B. ma ndagavond 2 Juli is er kienen in zaai Bost,

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1973 | | pagina 2