PAA SWAND3LING. Voor eerste Paasdag heeft de Imkersvereniging Horst in. samenwerking met het Staatsbosbeheer wederom een orientatiev/andeling uitgestippeld in het 'natuurgebied "ft Schuitwater", gelegen tussen Broekhuieen en Horst. De route is zodanig uitgekiend, dat U volop kunt genieten van de afwisse lende landschappen dat dit gebied kenmerkt, komt langs het Broekhuizer- bróek, dat een gedeelte is van de oude Maasloop. Doordat men nu het voed selrijke water van de langovenseloop door een nieuw gegraven beek leidt, ho pt men de oorspronkelijke planten- en-dierenwereld van het Broekhuizer- broek terug te krijgen. Vervolgens kunt U op de hoger gelegen droge zandgronden, die gegroeid zijp. met uitgestrekte naaldbossen afgewisseld met weidse hoodevelden. Over een mooie knuppelbrug maakt U een doorsteek door een moerasbos van volop uitlopende elzen. Voorts komt U langs het Schuitwater met hier en daar de vroegbloeiende dotterbloemen. U loopt de wandeling aan de hand van een routebeschrijving en lost de vragen en opdrachten op die betrekking hebben op de omringende natuur. De best geklasseerden ontvangen een prijs. De wandeling duurt ongeveer twee uur en wordt gelopen alleen of in groep. Halverwege kunt U pauzeren om een frisdrank of een kop soep te gebruiken. Tusren 10.00 en 15.00 uur kunt U starten. De kosten van deelname zijn f.1.voor volwassenen, en 50 cent voor kinderen. Het begin en einde van de wandeling zijn gelegen aan de parkeerplaats in de weg van Broekhuizen- Horst, de Horsterdijk. CORRESPONDENTSCHAP van Dagblad voor Noord Limburg. Vanaf Paaszondag kunt U alle nieuwtjes en mededelingen doorgeven aan onze IJsselsteynse correspondent voor het Dagblad voor Noord Limburg J.M. van_Haax Timmermannsweg 7f>, tel.no.291 of Jeugdgebouw "De Koel". Nieuwtjes zoals: Jubilea, uitreikingen, promoties, ongelukken, brand«a enz. enz. Mededelingen zoals: openbare vergaderingen, grote te organiseren activiteiten en uitvoeringen. Helpt mee IJeselsteyn bekend te maken en te houden, niet alleen binnen de gemeente, maar ook in de verre omtrek.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1973 | | pagina 6