Jaarverslag Dorpsraad 1971- Samenstelling op 31 December 1971? dage3 i,1 ka bestuurH.Jenniskens voor zitter, W.Koonings vice-voorzitter HPhilipsen, seer-penningmee ster Leden; W.Arts, J.Houben, J.Janssen, MevrJenniskens- Poels, Th. v.d. Pas. ÏÏ.Pijnenborg, Mevr. Swinkels- Jeuken. 2 zetels waren vacant n.l. die van voor de jeugd (C. van Ass) en de vaca ture van Pr. v.d. Pas. In het begin van 1971 werd J.Houben als voorzit ter opgevolgd door H.Jenniskens De eerste taak van de IJsselsteynse dorpsraad was de organisatie van het 50- jarig bestaan van ons dorp, waarop dan ook vanaf de oprichting alle activiteiten werden gericht. Allereerst werd dan ook een feestcomité sa mengesteld, dat bestond uit het dag.bestuur van de dorpsraad, die nu ook tevens het dag.bestuur vormde van het feestcomité, aangevuld met Mevr. Verstappen- Keunen als secretaresse. H et verdere comité werd samenge steld met afgevaardigden uit de jeugd, sport, LVB., Bejaarden, standsor- ganisatiea e.d. De organiaatie van dit feest vergde echter veel van de tijd, vooral voor het dagelijks bestuur waarbij geruime tijd een vergaderschema van eens per 2 weken werd aangehouden, waardoor de andere activiteiten wel iets minder aandacht kregen. Wij mogen nu echter wel terugzien op een zeer geslaagde feestviering, waaraan door zeer velen uit onze dorpsgemeenschap daadwerkelijk is mee geholpen. Het moge voor ons dorp een eer zijn dat de opening werd verricht door Zijn Exelentie de Ministervvan Landbouw, en waarbij vele kerkelijks en wereldlijke autoriteiten aanwezig waren. In de gemeente Venray kreeg het werk van do dorps- en wijkraden in 1971 meer gestalte. Op initiatief van de werkgroep van de rayoncommiasie Samenleveingsopbouw, waarvan ook de secretaris deel uitmaakt, had een bespreking plaats met afgevaardigden van alle dorps- en wijkraden met het college van B. en W.waarbij de volgen de functie8 aan de orde kwamen: 1De resultaten van de contactbijeenkomsten. 2. Doel van de contactbijeenkomsten. 3. Organisatie van de contactbijeenkomsten. 4. Punctie van de dorps- en -wijkraden. Ook de gemeentelijk subsidieregeling werd in een gezamelijke vergadering van de d.- en w. raden besproken. Graag willen wij echter de overige activiteiten van de dorpsraad in dit verslag de revue laten passeren. Het dagelijks bestuur bracht namens de gemeenschap ge geulkwensen over bij test gelegenheid van kampioenschap van de korfbalclub, en de succeseen-van fanfare en drumband. Bij de contactbijeenkomsten in 1970-71 werden de volgende punten naar de dorpsraad teruggespeeld voor verdere uitwerking: 1Aanleg speelterreinen achter Gemeenschapshuis en montfortstraat. 2. Onderzoek naar de mogelijkheid van aanleg van verwarming ih bejaarden en woningwetwoningen. 3. Oprichten van een plaatselijke vrijwillige hulpploeg, 4. Uitwerken van een gas- enquete. De kermissen op de kerkdorpen was ook hier een punt van bespreking. Ook_ hier bleek men voorstander te zijn voor te openen op zaterdag er. te slui ten cp dinsdagavond, waaran intussen de gemeenteraad zijn goedkeuring heeft gegeven. Eveneens werd geattendeerd op de slechte kwaliteit en de hoge prijzen van de vermakelijkheden. Met de bewoners van de nieuwe Amak- woningen werd een bespreking georga niseerd over de straatnaamgeving.De wenselijkheid van andere straatnamen in ons dorp werd met de gemeente besproken, waarbij met de wensen van IJsselsteyn rekening werd gehouden.Het dagelijks bestuur had een bespre king gehouden met Jera '70, en het stichtingsbestuur over het nieuw in te richten jeugdcentrum. De verbetering van de Paardekopweg kwam diverse ma len aan de orde. Een delegatie van dorpsraad, schoolebstuuroudervereniging en onderwijs had een gesprek met de verkser3commissie in Venray, waarbij de gevaarlijke verkeersituatie i.v.m. de Middenpeelweg in de kom van ons dorp onder hun aandacht werd gebracht. 7oor vervolg> zie elders.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1972 | | pagina 4