Ruitere u..,r Fancy-fair. Zoals al eerder bekend ie gemaakt houdt de Rui- terclub Zaterdag, Zondag en Maandag haar jaarlijks fancy-fair in het Ge meenschapshuis, aanvang 7.30 uur. Bij het Rad van Avontuur zijn mooie prijzen te verdienen, verder ia er nog windbuka- schieten, waarbij de beste schutter van iedere dag telkens een konijn aangeboden krijgt, verder nog vogelpik, snoepfels en enveloppe- trekken. Maandagavond om 11 uur is de trekking van de grote loterij, met als hoofdprijs een mooi pony- veulen. Het bestuur hoopt dat de mensen van IJsselsteyn onze vereniging goed zul len steunen. De ruiters en de meiajes die mee de loten verkopen worden verzacht om zaterdag om 7.30 uur nm. in het Gemeenschapshuis te zijn. De leden die nog loten over hebben moeten ze zaterdag op de fancy- fair inleveren. KIENEN. Kienen. KIEKEN Op woensdag 8 Maart ia er weer kienen in zaal Bos, aanvang 8 uur n.m. Er zijn weer prachtige prijzen te winnen. Pony-club "De Welshruiters" Zaterdag ia het oefenen in de manege Zaterdag 10 uur! Willy Claeseens Martin Smits Ad je Romi® Johan Romme Jac. Broeders Geert Houben Mia Bos Marlies Janssen Petra Philipaen Ingrid Bollen Zaterdag 11 uurï Louis van Osch Marcel Baltissen Martien Bos Marthi Swinkels Wim de Wit Jac. Boa Diny Jaspers Trudy Janssen Jozefien Hendriks Maria Arts Marian Bekkers. Om 10 uur worden op het oefenterrein bij J.Smits verwacht: M.Kappen., R.Kappen, A,Jaspers, G.Peeters-, P.Claessens en Th.Derikx. IMKERENYri je tijdsbesteding. Door de toenemende vrije tijd wo-rdt het aantal van hen'dié uitzien naar nieuwe vormen van ontspanning steeds gro ter. Afgaande op onze ervaringen is het imkeren een van de boeiendste en mooiste manieren van vrijetijdsbesteding. Het is de kunst de levenswet ten van deze dierengemeenschap na te- speuren om er leiding aan. te kunnen geven. De bijen roepen bij de mens de belangstelling wakker voor de bloe men waarvan zij hun voedsel verzamelen. Dat werkt door'in ons hele leven, imkers letten op elke bloeiende bloem waarop hun onderdaann bezig zijn honing te vergaren. Om de bijen te- leren kennen is ook "studie" nodig. De imkervereniging Horst zal voor het aanbrengen van dé' basiskennis een cursus voor beginners organiseren. Het uiteindelijk weten leert' U d'oor het omgaan met de bijen zelf. Cursus. De cursus bestaat uit 16 lessen van ieder twee uur. Vier lessen bevatten zuiver theorie, de andere twaalf praktijk. Op de fraaie modelbijenstand in de Kasteelse bossen te Horst worden de praktijklessen gegeven. Het cursusgeld bedraagt slechts, .f .20,--. Dhr, j'.Verhaag treedt als cursusleider op. Iedereen* jong en oud, kan er aan deelnemen. Jeugdleden beneden.-16 jaar ontvangen bij deelname een bijenvolk van de vereniging. Begin Maart wordt er met de theorielessen gestart. Momenteel hebben zich reeda 8 bclrxgetellenden geroeid. Opgave zo spoedig mogelijk bij Dhr. L. van Rens, Venwég 8, Horst-Hegelsom tel.04709 - 1583, of J.Verhaegh, Vinkenstraat 22, Horst.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1972 | | pagina 3