ONZEN BOND in het .GOUD. Toon wij als Bestuur van de afdeling IJsselsteyn "besloten om het feit te gaan herdenken, dat vijftig jaar geleden een klein aantal moedige agra riërs overgingen tot het oprichuen van een "Boerenbond" vevulde ons dat met gemengde gevoelens. •Enerzijds was er de vreugde cn rechtgeaarde trots over een geslaagde on derneming, die in vijftig jaren tot stand is gekomen, maar anderzijds viel het stijdstip van de viering samen met een dieptepunt in een groet deel van onze agrarische samenleving, voornamelijk de pluimveehouderij. Wetend, dat dit laatste geen ideale basis is voor een uitbundig feest, hebben wij toch gemeend er goed aan te doen, om ons Gouden Feest in alle uitbundigheid en luister te gaan vieren. Uitgaande van de gedachte, dat onze ouders eri grootouders vele economische depressies hebben doorstaan en overwonnen, door ze moedig het hoofd te bie den, en daarnaastwetend dat dit is gelukt door een hechte samenwerking met elkaar via onze coöperatie, menen wij er goed aan te doen onze dank baarheid jegens God en jegens hen niet onder stoelen of banken te moeten steken, maar U te moeten öpreopen tot de viering van een feest, dat onze dankbaarheid in grote uitbundigheid aan onze omgeving zal kenbaar maken, en dat ons de moed zal geven'om met vreugde en mot inzet van al onze krach ten verder.te bouwen aan onze eigen bedrijven, maar vooral ook aan onze coöperatieve zaak, die duidelijk heeft aangetoond in de voorbije vijftig jaren de basis voor onze agrarische samenleving in IJsselsteyn te zijn geweest. Mogen wij U dan oproepen, om feest te komen vieren met elkaar in onze feesttent, nadat wij s'morgens in de kerk God hebben gedankt; voor- alle goeds, wat in vijftig jaar in IJsselsteyn tot stand is gekomen, en waar we diegenen zullen gedenken, die in die vijftig jaren hun beste krachten voor ons gaven en ons zijn ontvallen. Wij wensen U allen bij voorbaat een prettige feestdag. Het bestuur. PROGRAMMA 10.00 uur: Plechtige Eucharistieviering in concelebratie cloor priester zonen var dc leden of cud- leden, en de Geestelijke Adviseurs, met feestpredicatie. 11,30 - 13.00 uur: Officiële ontvangst van de genodigden met aansluitend receptie voer leden en belangstellenden. Tijdens de receptie zal o.a. koffie met worstebrood worden ge serveerd. 13.00 - 15.00 uur: Gelegenheid tot het bezoeken van de tentoonstelling "TTit de turf getrokken" door de officiële genodigden. Iri diezelfde tijd wordt de feesttent in gereedheid gebracht voor het diner. Voor U bestaat dan even de gelegehheid om thuis orde op zaktri te stellen, of zo dat niet nodig mocht zijn, kunt Tj"tot 14.4-5 uur in het Gemeenschapshuis wat gezel ligs ondernemen. vervolg (I).

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1971 | | pagina 10