YervPig* Wat de ye.rom.ging bereikte Teneinde de bewoners en de eigenaren voor te lichten en daartoe voor te bereiden, werd in elke hoofdplaats van liet gebied spreekbeurten gehou den waarin het doel der vereniging en de middelen ter bereiking daarvan werden uiteengezet. Voorts werd een geïllustreerde brochure uitgegeven, teneinde het streven der vereniging in zo ruim mogelijke kring bekend, te maken er: het onomstotelijke recht op steun voor de uitvoering der plan nen te bewijzen. 7o handelend, was het mogelijk tegen de tijd dat de plannen gereed waren, tot oprichting der waterschappen voornoemd over te gaan, waardoor de overheid ten voile gewaarborgd Was. tegen een besteding der- toe te kennen subsidies, die strijdig zouden zijn mot het doel van de vereniging Deel belang, en mei de economie van ons land. Dit was tenslotte ook de enige weg, waarlangs onze arbeid het spoedigst tot een goed einde ken worden gebracht. Daartoe was echter de onverdro ten mede- en samenwerking noodzakelijk van iedereen, want er- waren geen bewoners in het gebied die konden ontkennen, dat ons doel veer hen van ge-en belang was, evenmin als daarbuiten. Het strekte immers tot uitbrei ding van werk en woongelegenheid, tot, verhoging van de v oedsëTpzvoductie tct versterking van onze volkskracht. In do Peel liggen nog 40.000 Ha. grond die goede gras- en bouwland kunnen opleveren, waarop moer dan 3.000 boeren een bestaan kunnen vinden, die op har. beurt met de middelen van middenstands-, nijverheids- en handels ondernemingen, welke het gevolg er-van zijn, aan meer dan 100.000 arbei ders lonend werk kunnen verschaffen. TToo.it Is er een tijd geweest, waarin de bevordering van al deze belangen zo dringend en zo gebiedend noodzakelijk werd geëist. Sluit U daarom als een man aan bij de vereniging- Deelbelang. Uw aandeel in de totstandkoming van dit opbouwend liïaatschappelijk werk, staar in schril contrast met de maatschappelijke afbraak door de nog maar pa 'ge- eindigde oorlog, en het zal TJ grote voldoening gever.. Februari 1919. Wordt vervolgd. Volgende week onderwerp "De Peelkan&lisafie Rij deze delen wij U mede dat met ingnag van heden wij telefonisch te bereiken zijn, uitsluitend onder no200 Dit nummer is ook voor de beheerder privéDus no.335 "in verva'l lor, Dus voer bruiloften, feesten en partijen, voortaan no.200 hellen. I OPTFTTTA.TIER I T m.m.v. de JEUGDRAAD. I' Zondag 11 Juli 1971, is de oriëntatieritaanvang half precies. Iedereen die zich opgegeven heeft wordt verzocht om een kwartier voor de aanvang aanwezig te zijn. We starten om de 5 minuten in groepen van 4 of moer. De prijzen worden gekocht van de inleggelden. Er wordt ook gekoken naar de leeftijden, en deze hebben ws in 3 gro.e- per verdeeld. De leeftijden van 10 t/m 13 jaar is groep A. De leeftijden van 14 t/m '16 jaar is groep B. De hogere leeftijden tot en met 21 jaar is groep De laatste groep komt misschien te vervallen. Degenen die nog graag mee willen fietsen, kunnen zich nog opgeven, j Fr zijn misschien ook nog liefhebbers om mee te helpen aan de contro leposten. De controleposten kunnen bezet worden met jongens en meisjes die r.iet zo graag meefietsen, liefst oudec dar. 16 jaar. Voor andere taken wensen we ook nog enk'ele personer b.V. onder '6 jaar. tiet deelname geld bedrgaat f.1.50 inbegrepen de consumptie. Dit geld wordt in de komende week opgehaald door de juryleden» De hoofdprijs is iets ter waarde van f,23.verder hebben we nog tal van andore prijzen. 'Deelnemers kunnen zied opgeven bij J.lusters, Lovinckplein 1C of bij P.Hos, Lovinckplein 1, Bij slecht weer wordt deze rit verschoven naar een nader te bepalen dag. Meer nieuws hierover volt t.z.t. in de komende weken.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1971 | | pagina 3