1 ---- In verband met het a.a. 50- jarig bestaansfeest vragen wij Uw aandacht voer het volgende: "DE ONTGINNING DER PEEL". Onder deze titel zullen wij m.i.v. de volgende week in dit blad enige wetenswaardigheden publiceren over de ontginning van de Peel. Deze publicaties zullen zich uitstrekken over een aantal weken en het zal zeer zeker do moeite waard zijn deze te bewaren, daar zij een vrij goed beeld geven van de zienswijze der landbouwdeskundigen, bot beleid van de verschillende gemeenten, en de vorderingen van de peelontginnin gen in het begin van deze eeuw. Het eerste gedeelte zal gewijd 'zijn aan "De Vereniging Deelbelang", hoe deze is,ontstaan* haar doelstelling, en wat- ze bereikte. Het tweede gedeelte omvat een onderzoek naar de waterstaatkundige en de cultuurtechnische gesteldheid van de Peel, dat ia. de jaren 1916 en 1917 door de Nederlandse Heidemaatschappij op initiatief van do Heer F.B. Löhnis, oud- inspecteur van de Landbouw, hier in de Peelstreek werd uit gevoerd. Dit geschiedde onder leiding van de Heer E.Dilling, inspecteur' van de Ned. Heidemij. te Arnhem, waaraan wij dan ook zeer vele gegevens danken JERA '70. A.s. zaterdag 79 Mei 1971, disco theek.in het Gemeenschapshuis. i.°-1 0C.t1,Lx jan Hendriks. Aanvang '7 uur nm. Leeftijd: 14 - 21 jaar. Te koop.: "Eatayua" bromfiets, en eetaardappelen. M.FootersHeidsepeelweg 174. Mededeling. Wegens familieomstandigheden is onze zaak, Winkel en werkplaats, a.s. Vrijdag 4 Juni. de gehele--dag gesloten. Voor spoedgevallen telefonisch be reikbaar onder no.252. Geliefefe hiermede rekening te houdei G-ebr. Kcysers. KUNSTSCHILDERWERK Steeds voorradig alle soorten schilder!jwerk, w.o. prachtig beschilder de melkbussen en flessen. Vóór elke gewenste opdracht, o.a. portretten, en alle rsclaraework, kunt IJ steeds terecht, ook s'avonds. tel.no.375 Hein van Well, Schoolweg 5a, To JIoop: 10 Ho. hooi- of kuilgras, J. PegtorsTiara er raannsweg ICO. Steeds uit voorraad leverbaar diverse soorten pcrlcplanten. «T« Verlinden, Eoideepedlwcg 79»

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1971 | | pagina 8