In dit nieuwe leerprogramma werken de kindern in groepsverband, wat de een: niet weet, weet veelal een ander. Bij de kinderen zelf valt dit nieuwe programma zeer in de smaak» Na een dankwoord aan Dhr. Steveriiüg voor zijn "betoog, geeft de voorzitter vervolgens .het woord aan Mevr. Remmen. Mevr. Remmen opent haar spreekbeurt met te zeggen dat zij niet "tegen' maar 'inet" de ouders wil praten over de sexuele opvoeding van hun kinderen Zij deelt mede begrip te hebben voor de moeilijkheid die meerdere ouders zullen hebben als met hun kind gesproken moet worden over de sexualiteit. Het is, aldus Mevr. Remmen, echter de moeite van het proberen waard Met de sexuele opvoeding, zo vervolgt zij, kunnen de ouders niet vroeg genoeg beginnen. De kleuter vraagt steeds heel spontaan en als het kind op de gestelde vraag antwoordt wordt gegeven, komt het met verdere problemen ook steeds terug bij vader of moeder. Als het kind in zijn jeugd geen uitleg krijgt over de problemen, die hem/haar bezighouden dan vraagt het op latere leeftijd zeer zeker niets meer. Het gevolg hier van is dat men het op straat hoort en dan veelal op een ordinaire ma nier. Daar de kindernn ook op school met vragen komen over sexualiteit., moet het onderwijzend personeel daar een antwoordt op kunnen en mogen geveh. Gebeurt dit niet dan schaadt men het belang van het kind. Als het samenspel tussen de ouders en de school goed is, is dit op zich reeds een winstpunt. Het is nuttig en aanbevelenswaardig dept naast de sexuele opvoeding door de ouders, ook op de school over sexualiteit gespreken wordt, niet als speciaal vak, doch wel in de daarvoor in aanmerking komende gevallen. Zij spreekt tenslotte de hoop uit dat de ouders zich bereid zullen verklaren hun toestemming voor het verklaren voor het geven van aanvullende opvoeding op sexueel terrein aan school te geven. Na een dankwoord van de voorzitter van het oudercomité aan het adr^s van Mevr. Remmen over haar duidelijke uiteenzetting, werd een pauze in gelast. Hierin konden de ouders schriftelijke vragen stellen over het besprokene, waarvan gretig gebruik gemaakt werd. De ingediende vragen werden op een voor iedereen duidelijke wijze door Mevr. Remmen beantwoord. Tot slot werd overgegaan tot het schriftelijk stemmen door de aan wezige ouders of er al of niet overgegaan dient de worden tot de aan vullende sexuele opvoeding op de lagere school. uitslag van de stemming was als volgt: 135 stemmen voor 3 stemmen blanco en 1 stem ongeldig. Hierna sluit de voorzitter van het oudercomité de bijeenkomst onder dankzegging voor de gegeven toestemming. De opkomst van de ouders was zeer goed en het resultaat van deze avond zal zeer zeker ten goede komen aan de gemeenschapsvan IJsselsteun Prei te koop: j A.s. zondag dansen in zaal Bos Joh. Lemmens, Timm'weg 1 Gelegenheid tot het inscharen van/ Muziek:The Musical Pivg. vee Fr. Jenniskens, Rouwkuilenweg Aanvang 6 uur. Dansen Aa, Te koop vorkjesschudderhooiruiters"^ maaimachinekar op luchtbanden en een hoogdrachtige koe W. de Weert, Puttenweg

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1969 | | pagina 2