Mededelingen van de Plaatselijke Commissie voor de Ruilverkaveling "Lollebcek" Do plaatselijke commissie van de Ruilverkaveling HLollebeck" hoeft zoals U wel licht is gebleken uit publivaties in de plaatselijke pers een aanvang gemaakt met de samenstelling van hot plan van toedeling. Het is de bedoeling hot plan, zoals dat door do landmeter-deskundige in samen werking met de ter plaatse bekende leden van de z.g. "Blokcommissies" is samenge steld, het volgend jaar aan een aantal belanghebbenden zal worden voorgelegd. Dit zullen uiteraard diegenen zijn, voor wier belangrijke veranderingen hebben plaats gehad, zowel in de vorm als in do ligging van de percelen, in het algemeen de ei genaren, doch zeker ook do pachters. Met hun op- en aanmerkingen z.a"1 zoveel als in het algemeen ruilvcrkavelingsbelang verantwoord is, rekening worden gehouden. Daarna volgt in 1970 de officiële tcrvisiclegging en op 1 November de aanvaarding van do nieuwe kavels. Door middel va.n een advertentie is er do belanghebbenden op gewezen, dat grond- transacties en pachtcontractcn aangegaan na 1 Januari 1969 in het algemeen geen invloed moor zullen hebben op de te ontwerpen nieuwe indeling van de kavels. Kot zal b.v. moeilijk zijn om oen perceel gelegen aan de Lorbaan, dat volgens de verkoper ter plaatse moest blijven liggen te gaa.n voecgen Dij de eigendom van een koper die in Oostrum woont. De koper dient zich te realiseren v-oor hij tot aan koop overgaat rn indien dit naar zijn mening toch noodzakclijk is, dan moet hij zich zeer zeker eerst om advies tot het Bureau van Uitvoering wenden. Daar zal men zeker trachten hem te helpen. Theoretisch echter moet de Commissie uitgaan van een als het ware op 1 Januari 1969 bevroren toestand. Hetzelfde geldt uiteraard voor het aangaan van totaal nieuwe pachtverhoudingen. Tevens is het goed om in deze fase van de ruilverkavelingswerzaamhcden te wijzen op de consekwenties van de verwaarlozing van percelen, die men meent in de toe komst niet meer terug te krijgen. De ruilverkavelingswet stelt dit in art.48,2e lid uitdrukkelijk strafbaar. Los daarvan zal de verwaarlozing van de gronden bij de 2e schatting in aanmerking worden gebracht zodat de waardevermindering aan de oude eigenaar in rekening wordt gebracht bij de ligst van geldelijke regelingen. Op sommige plaatsen is deze verwaarlozing reeds geconstateerd, evenals hot scheu ren van grasland dat, indien dat zonder toestemming gebeurd, eveneens tot gelde lijke verrekening zal leiden. De plaatselijke commissie hoopt, dat dit inde toekomst zo weinig mogelijk voor zal komen, en zij doet een beroep op iedere grondgebruiker om hieraan mede te werken. Boerenbond. m B.T.vv. avond. Denkt U aan Maandagavond 9 December, dan zal n.l. in het Gemeenschapshuis door Dhr. Bleylevens van het Boekhoudbureau een uiteenzet ting gegeven wordc-n ovor:,m m v "B.T.W. c-n bclastingpcnkelon van doagrarier" Gezien de belangrijkheid van dit onderwerp, in verband met de belangrijke wijzi gingen welke er per 1 Januari a.s. plaats hebben op dit gebied verwachten wij hiervoor een grote belangstelling. Deze avond wordt U door de Boerenbond als standsorganisatie aangeboden. Ook an dere dan onze leden zijn op deze avond van harte welkom. C o v as ielers, die nog suikerbieten hebben voor levering aan de Covas, kunnen deze nog uiterlijk maandag 9 December opgeven, aan de Boorenbond. Volgende week zal er nog een schip komen voor de laatste bieten, dan zal er geen gelegenheid meer zijn 0111 de bieten te leveren. IJ. N. B. In verband met een wijziging van de werkzaamheden, betreffende het samenstellen en vervaardigen van ons blad, i^ordt met ingang van de volgende weck iedereen die advertenties of berichten hoeftverzocht deze uiterlijk op Woens dagmiddag te 12 uur op het kantoor van de Boerenbond ingeleverd te hebben. Dit geldt ook voor de sportverenigingen. Belanghebbenden wordt medegedeeld dat hicr- aan strikt de hand zal worden gehouden. Berichten c«d. die na genoemde dag en uur binnenkomen zul]en niet meer geplaatst, of een week later geplaatst kunnen worden. Beleefd verzoeken wij iedereen begrip voor dit besluit op te brengen, en met een beetje goede wil kan in hot vervolg toch nog alles feilloos verlopen.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1968 | | pagina 5