BOEREnBOnD. Ondanks de mooie zomerse dagen van de laatste tijd, zullen we ons toch weer moeten gaan bezinnen op de komende wintermaanden, een tijd welke langer duurt dan de zomer en waarbij we er zelf voor moeten zorgen dat in onze huiskamers ondanks de koude buiten, toch zomerse tem peratuur zal heersen. Hieraan kunnen wij medewerking verlenen door de levering van zowel vaste- als vloeibare brandstoffen. Wilt U zo voordelig mogelijk stoken deze winter dan kan dit ook door nu tegen goedkopFre zomerprijzen Uw brandstof te bestellen. Bestellingen te gen zomerprijzen nemen wij aan tot 15 Augustus a.s. voor zover het vaste brandstoffen betreft Deze zullen zijn voor antraciet-nootjes III franco huis bij minimale be stelling van 500 kg. f, 16.20, voor nootjes IV f. 15*70 en voor nootjes V.f. 11.20. Indien iemand deze kolen los en ongezeefd wil ontvangen dan kunnen deze prijzen net f.2.per 100 kg. verminderd worden, mits we dan rechtstreeks af mijn en minimaal 1500 kg. kunnen bezorgen. Be prijs voor briketten zal zijn franco huis bij minimale afname van 3000 kg., en rechtstreekse levering los f.7»50 per 100 kg. Briketten welke mot kleinere hoeveelheden worden besteld, dus opgezakt geleverd worden, zullen komen op f.9.50, en gebundelde briketten op f.9-80. Gezien het geringe prijsverschil tussen gezakt en gebundeld zullen wij voer de bezorging deze winter alleen gebundelde briketten hebben. Wil men echter uitsluitend los se briketten dan kan dit toch wel bij bovengenoemde hoeveelheid van 3000 kg. Levering zal dan plaats hebben zodra we een volle vracht in bestelling hebben. Eierkolen. Voor eierkolen gelden de navolgende prijzen: los met 5OOO kg. f.10,;bij'kleinere hoeveelheden, dus gezakt afgeleverd f.11.80 per 100 kg. Bij zelf los afhalen af magazijn f.10.50. De overige leveringsvoorwaarden zijn gelijk asm die van briketten. Uit bovenstaande kunt U dus zien dat wij in staat zijn U te helpen mat dc ver hoging van de gezelligheid deze winter. Bit echter niet alleen door leve ring van brandstoffen, maar ook door te zorgen dat uw schoorsteen goed trekt, en dus de kachel gezellig brand, door ons het vegen van Uw schoor steen te laten verzorgen. Geef dit tijdig op dan zullen wij zorgen dat Uw schoorsteen voor het nade rende seizoen netjes geveegd is. Be prijs hiervan is voor de eerste schoor steen f.5.-, en f.2.50 voor de rest. Bij levering van brandstoffen zullen geen zakken worden achtergelaten, deze moeten direct kunnen worden omgestort. Is dit niet het geval dan zul len deze zakken achteraf aan 60 ct. per 100 kg. worden bijberekend. Uitschrijven van bonnen. Om een vlotter verloop in de besteldienst te krijgen zouden wij voorlopig als proef, en indien dit goed bevalt, waar van wij wel overtuigd zijn, met ingang van do komende week een wijziging willen aanbrengen ip de bonnen. Het is n.l. zo, dat een bestelling vlug qp een bon genoteerd is, maar dat de afwerking en het uitrekenen een hele tijd in beslag noemt. Indien er nu niet voldoende bonnen klaar zijn dan. moeten onze bezorgers hierop wel eens wachten, en wachten kost geld. Wij wilden voor de toekomst op de bon welke met de laboring meegaat dan ook maar alleen invullen de naam, de kilo.'s van ieder product, de prijs per 100 kg. en het aantal zakken» Bit he^ft voer ons het grote voordeel dat we de bonnen later kunnen uitrekenen in volgorde zoals ze in het bon- boek staan. Tot heden moesten we steeds uitzoeken welke bonnen het eerst moesten worden afgewerkt. Wij dachten dat.dit voor onze afnemers niet be zwaarlijk behoeft te zijn omdat bij de afrekening toch een volledig uitge werkte bon wordt bijgevoegd, en ieder voop zich toch kan controleren of dc kg. en de prijs goed is. Het is onze hoop, dat onze leden er begrip voor kunnen hebben dat wij, waor mogelijk, trachten wat tijdwinst te halen, dus zo economisch moge lijk te werken. - zie verder.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1967 | | pagina 3