Kiaproosdag 1966. De das die veler fieltt* bepaald. 0p zaterdag 12 Uovember is het "KLAPEGOS- DAG". Weer zo'n dag, horen we al zeggen, we hebben al een vaderdag, een moederdag en e.en dierendag, waarom zouden we ook geen klaproosdag hebben. Alleen het accent ligt anders, dat verplaatst ons in gedachten naar de jaren 194^ tot en met Mei 1943» De periode, toen we niet konden zeggen wat we dachten, en niet konden leven zoals we wilden. Toen onze mannen en jongens uit de huizen en van de starten werden opgepakt en weggesleept om ergens ver weg voor de vijand te moeten werken. Toen onze joodse land- genoetn verdwenen om nooit meer terugte keren. Toen overal de schoten van deexecutiepeletons kraakten, to.en uiteindelijk alleen het simpele feit van het te mogen leven nog.-waarde had. Toen op dat moment van de hoogste nood, werd onze vrijheid, bevochten, ja zo was het letterlijk. Onze vrijheid, waarvan we Anno 1966 zo genieten dat we liever niet meer aan de nare, voorbije oorlogsjaren denken werd letterlijk herwonnen. jVJeer dan 30.000 geallieerde oorlogsgraven op Nederlandse bodem zijn daarvan nog het bewijs. Dertigduizend graven op meer dan 300 Nederlandse kerkho ven. Daarin rusten zij, die eens voor ons de vrijheid bevochten. Meer dan 20 jaar liggen zij daar al. Meer dan 20 jaar is er ergens in het buiten land, in Engeland, Canada of Amerika, en in vele andere geallieerde landen een lege plaats aan tafel. In de loop van de jaren is het verdriet wel wat gesluierd, de scherpe kantjes zijn er af, plegen we'te zeggen, maar het is niet verdwenen. Evenmin als het verlangen om eens te mogen zien waar hij bleef, om te mogen staan aan zijn graf. Vele tienduizenden heb ben dit verlangen .vervuld, gezien. Zij genoten gastvrijheid in Nederland, hun aangeboden door het Nederlandse Oorlogsgraven Comité, waartoe deze or ganisatie in staat wordt gesteld door de opbfengst van de klaprooscollecte op klaproosdag. Aan deze tienduizenden wordt troost geschonken door het te begeleiden naar het graf met de hun zo geliefde-naam, ergens op Neder landse bodem. Op 12 en 13 November zal in IJsselsteyn de klaprooscollecte gehoudenwor- - den. 'Daarom is, voor wie zich de jaren 1940 - 19^3 indenkt en zich reali seert welke offers hij zich toen had willen gestroosten voor de vrijheid van ons land. De gift aan de klaprooscollecte is een offer, een offer dat troost brengt in harten v-an de Vaders en Moeders, de weduwen en kinderen die achterble ven. De geallieerden danken U hiervoor. Het klaprooscomité SHQW-koor-y.il. 7e Amerikaanse Leger in Venray. Het show-koor van het 7© Amerikaanse Leger in Duitsland zal op MAANDAG 14 November a.s. in de Schouwburg te Venray een concert verzorgen samen met het militair koor ven het 2e depot. .Infanterie en het fanfarekorps der Limburgse Jagers ten bate van een te stichten zwembad t.b.v. de ge handicapte kinderen van Maria-Auxiliatrix te Venlo Dit koor, dat door geheel Duitsland- grote triomfen viert, zal naast over bekende Musicals en Spirituals o.a. bekende Folks.Songs brengen, alsmede Harmony Singing. Dit optreden voor het omschreven liefdadig doel wordt ten zeerste bij U allen aanbevolen. De aanvang van dit concert op Maandag 1V November a.s. is bepaald op 8 uur n.m; en de entreeprijzen zijn f.3,-- en f.4,--. Entreekaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar aan de Schouwburg. Het bestuur van de Boerenleenbank vraagt een ASSISTENTE. Leeftijd tot 21 jaar. Vereisten: Mulo-opleiding, vaar digheid in typen, en bij voorkeur enige kantoorervarmng. Sollicitaties tot 19 November a.s. te richten aan het kantoor van de Boerenleenbank, Kerkweg 1a te IJsaelsteyn. Te koop: 8Q ape Fr. van Soest, Kerkweg 11. Te xoop. wegens ophouden van hé- drijf, 6 jarige Luxe-merrie. S. Lemmens, Peelweg 2.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1966 | | pagina 3