PEELREUZEnHRRflT CBHLRGEJ PROCLAMATIE Weej Prins Jef den Urste. beej gratie van vorst Piet en ziene road van elf". Prins van 't Piël'reuzenriek bver 1965.Baron van den Boerenbond. Hierboer van den Timmermanswego Scherpschutter van de voetbalclub. Commandeur van de jeugdvoetballers. Kniensfokker en métter. Glazenhuff er van de piïl en wel den urste. Zakkendrager van den bond löt wiëte te verstoan. Dat iedriën carnaval mot viere zoas 't mot. Dat ge zoë mot goan dat ge der daags dornao genne spiet van het. Dat weej vur enne goeie carnaval te vieren nie buute IJsselsteyn mot te gaon. Openbare nuchterheid is allennig toegestaon vur hiel kleine of hiel gröte Piëlreuzen.Goed oppasse vur te veul overdaod. Dat now-.alles duurder geworre is now kumt en mulke van de Prins op n dubbeltje Dat minse die genne carnaval viere 't nie vur de andere motte verpes- teV x Dat minse mit lang tien dees mit vastenaovend nie uut stèke dörkan de Prins mit zien gevolg nie vur ienstön. Versturingen van de orde na iën uur snaags mug nie vur komme anders laote weej de hondeclub uutrukke. Vur kniésers en grezers is der gen plats ien ösriek.. Dees minse slu- te weej op beej de boernnleenbank ien de kluus.«f beej Stip Dat tijdens de carnaval dur vorst Piet en ziene Nar Sjengske un ver- kiersregeling zullen onderhalde vur eventuèle verkiersopstopping op den Timmermansweg vanwege de bijzonder grote verwelkomingen welke Prins Jef 1 zal motte ontvangen. Dat weej ennen ontzaggelijke goeie carnaval motte vieren en flink gek doen en lang terug meuge denke^ an de vastelaovend van 1965. Aldus gegève en vernomen van het kabinet van de Prins en Goedgekeurd dur Vost Piet. Gekomme en gebleve te IJsselsteyn 't Piëlreuzenriek. SJE-F -d-en URSTE- o/o/o/g/o/o/o/o/o/o/o/o/o/o/q/o/0/0/0/0/0/ 00/0/0/0/0/ JEUGDPRINS JOEP beej aller gratie.s Vlegel de dorsvlegels. Roêzemepper van "Ons Genoegen".Heer van de Rouwkoele.Beheerder van de jeugdballen.Dahslesgëver.Twistac- crctbaat, proclameren en doen verstaon. Dat 1965 't leste jaor gewist is waor ien ös jeugd achter gesteld wier. ïle zullen 6s best doen alle 3 de daag. Prins JOEP den Urste. 0/0/0/0/0/0/0/0/0/0/0/0/0/O/O/0/0/0/0/0/0

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1965 | | pagina 5