Pluimveekern. Evenals reeds op meerdere plaatsen, wil de rijkspluimveevoorlichtings- dienst ook in IJsselsteyn komen tot oprichting van een pluimveekern- club. Het doel van deze club is om regelmatig onder elkaar gespreksavon- den te beleggen en aldaar de problemen van de pluimveehouderij te be spreken, en de kennis van de pluimveehouderij uit te breiden. Om tot ean goed gesprek te komen zullen deze groepen niet groter zijn dan +15 personen. Om te starten kan iedere normale pluimveehouder die hiervoor intresse heeft zich aanmelden bij een van de selecteurs, of bij de gesprekslei der van deze groep Dhr. Steeghs, Dorperweide 22 te Sevenum, tel.629» Dus nogmaals, iedere normale pluimveehouder, dus geen vermeerderaar, fokker of kuikenbroeder, kan zich hiervoor aanmelden bij een van de se lecteurs, of bij Dhr. Steeghs. C arnavalsvereniging De vergadering van de carnavalsvereniging is niet op Maandag, maar op DINSDAG 13 October 1964, bij J. Bos, aanvang 8 uur n.m. Het programma vermeld o.m. bestuursverkiezing. Het bestuur verwacht op een goede opkomst. Tuinbouwvereniging Op vrijdag 23 October 1964 houdt de Tuinbouwvereniging de jaarvergadering over het boekjaar over 1963, in zaal J. Bos. Wij verzoeken de leden deze datum te reserveren. De jaarstukken zullen aan de leden tijdig worden toegezonden. Ontwikkeling!,-jeepkomsten voor Groentetelers.poor hjJt personeel van de Rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst zullen op de proeftuinen te Venlo en Horst de volgende bijscholingscursussen gegeven worden. VAKSCHOOL VOOR BEDRIJFSLEIDERS IN DE GLASTUINBOUW. Duur: 20 lesmiddagen in de winter en 2 excursies in het voorjaar. De lesstof zal speciaal gericht zijn op het moderne glasbedrijf en bestaan uit: bedrijfseconomie, algemene economie, bedrijfsvergelijking, arbeidsrationalisatie, boekhouden en de laatste nieuw/éigheden betref fende de teelten. Eisen van toelating: minstens 25 jaar en de leiding hebben van een groentebedrijf of binnenkort met een bedrijf beginnen. OMSCHOLINGSVAKSCHOGL NAAR DE GROENTETEELT. Deze vakschool is voor bedrijfshoofden in de landbouw die groenteteler willen worden. De duur is één jaar met een lesmiddag per week. Na het behalen van het diploma kan men de erkenning voor groenteteler verkrij gen. Deze omsvholingsvakschool is speciaal bedoeld voor diegenen die nog op latere leeftijd hun bedrijf willen veranderen in een groente bedrijf. Degenen die deze vakscholen willen volgen kunnen zich voor 25 October opgeven op de Proeftuin "Noord Limburg", Straelseweg 370, Venlo. Meisjes Gilde. A.s. zondag van half elf tot 12 uur, bijeenkomst van de Lucia-groep.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1964 | | pagina 2