MIVA. collecte Zondag a.s. wordt de jaarlijkse collecUe gabonden aan de kerdeurVoor de aanvang van elke H. Mis zullen enkele dames op het kerkplein aanwe zig zijn om een offer van U te vragen. Vorig jaar was de opbrengst van de kerdeurcollecte voor deze MISSIE VERKEERSMIDDELEN ACTIE in Nederland f.729.260,66. Deze gelden werden als volgt verdeeld: Afrika f.24-5.557,35, Azië f.211.179, Latijns-Amerika f.134.839, Oceanië f.4-0.990, Voor Missie Luchtvaart f.3-500, en onderhoud missie vervoersmiddelen f.63«735,31- Attentie. Attentie. Tijdens de actieweek van 19 t/m 24- October zal er een talentenjacht gehouden worden. Aan deze talentenjacht kan men vanaf 14- jaar deelnemen, en wel in de klasse: muziek, zang, toneel, variëté. Voor deze talentenjacht zijn enkele mooie prijzen beschikbaar. Opgave voor deelname, vóór 1 October a.s. bij Riek Claessens of B.Ver- heyen, Deurneseweg. Jonge Boeren. "Bij voldoende deelname zullen de jonge boeren deze winter een cursus organiseren in "Onkruid en ziektebestrijding in de land en cuinbouw" Belangstellenden (ook niet leden) kunnen zich opgeven bij het bestuur. Boerenleenbank. Mededelingen over financiering laatste tij4 doen geruchten de ronde dat bij Ie banken geen geld meer beschikbaar is voor financieringen van wege de geldschaarsteDit is onjuist, en behoudens enkele beperkingen voor bepaalde topfinancieringen worden door ons evenals voorheen gelden uitgeleend, en credieten verstrekt. Nu we het toch hebben over financieringen willen wij U wijzen op het volgende:Reeds keren is gebleken dat geld werd geleend bij verzekeringsmaatschappijen onder Ie hypthecair verband met daarmee ge koppeld eert levensverzekering voor gelijk bedrag als de lening. Hoewel de rente dan iets lager is dan bijeen door onze bank verstrekt voorschot op 1e hyootheek. kan de premie voor de levensverzekering zeer zwaar gaan drukken op de jaarlijkse lasten. Voor een verdere financiering wordt dan, om deze verzekering niet meer op behoeven te trekken, een beroep gedaan op de Boerenleenbank. Deze kan echter geen verdere financiering verstrekken indien niet de 1e hypotheek bij haar wordt gevestigd, en dit brengt uiteraard grote kosten met zich mee i.v.m. de aflossing elders en de vestiging van de hypotheek bij on ze bank. Het gevolg is verder dat men een dure levensverzekering heeft lopen die niet meer dienstig is voor haar doel n.l. de meerdere dekking van de ontvangen hypotheek(waardoor de lagere rente kan worden gevraagd Ook hebben uitgewerkte voorbeelden aangetoond lat een lening met ver plichte aflossing en hogere rente over hetzelfde aantal jaren beduidend voordeliger zijn dan leningen met geen aflossing en daaraan gekoppelde levensverzekering, waarvan de uitkering later dient om de hypotheek af te lossen. Speciaal door diverse boekhouders worden U dergelijke lenin gen bij een verzekeringsmaatschappij met gekoppelde levensverzekering geadviseerd, terwijl soms zelfs' is beweerd dat U dan later voor verdere financiering altijd op de Boerenleenbank terecht kunt. (vervolg,zie verder.)*

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1964 | | pagina 3