Boerenleenbank Sluiting. In veTioail^ me-£ viering van koninginnedag op Donderdag 30 April a.s. is de bank de gehele dag gesloten. Zelf schrijven van siro-opdrachten. Qp de algemene vergadering is ge vraagd of de cliënten de giro-opdrachten niet wat meer zelf zouden kun nen schrijven. Aan dit verzoek is reeds door velen gevolg gegeyen, waarvoor onze hartelijke .dank. Mogen wij echter vragen of nog meer cliënten hiertoe willen overgaan, om de werkzaamheden aan de loketten hiermede te verlichetn. Als U het eenmaal hebt gedaan zult U ondervin den dat het geen moeilijkheden oplevert, terwijl U de opdrachten op ieder tijdstip in de brievenbus kunt deponeren. Uitvoering giro-opdrachten.^ ±g gebleken dat de gang van zaken bij hét uitvoeren van de giro-opdrachten nog niet algemeen bekend is,zo dat wij deze nog even bekend maken. Alle giro-opdrachten die op de bank binnenkomen vóór 3 uur n.m. worden nog dezelfde- dag uitgevoerd. De opdrachten die.na 3 uur binnehkomen worden de volgende dag uitgevoerd. Dit geldt eveneens voor de opdrach ten die in de brievenbus bij de bank worden gedeponeerd. Bibliotheek. Vanaf zondag a.s. zal de bibliotheek geopend zijn van onmiddellijk na de Hoogmis tot 11,30 uur. Dit zal ook de komende maanden zo zijn. De bibliotheek wordt dus niét, zoals gebruikelijk is, gesloten in de zomermaanden. Schoolnieuws. - Ouderavond... Mogen we er U nog even aan herinneren dat de jaarlijkse ouderavond van de lagere' school, gehouden wordt op Maandag a.s. om 8 uur in het Gemeenschapshuis. Jonge Boeren. Een dezer dagen zullen huis 'aan 'huis loten worden aangeboden van de M 3 actie, wat wil zeggen Mijarc - Missionair - Medemens. Dit is een actie die over de hele wereld verspreid is, en hulp biedt waar dit nodig is. Voor IJsseisteyn moeten wij ongeveer 1200 lèten verkopen van 25 cent per stuk, wat neerkomt op 4 a 5 loten per gezin. Wist U, dat er op dit ogenblik bijna 10000 Nederlanders als preister broeder of zuster in de missie werkzaam zijn, dat de opleiding van een missionaris bijna f.22000,- kost, dat de .gezamelijke missioneren de orden 8370 lagere -scholen en kleuterscholen gesticht hebben, dat er ook 3^9 middelbare scholen gebouwd en in stand gehouden werden, terwijl op het lijstje ook nog 110 kweekscholen voor de onderwijzers opleiding, en nog 585 andere scholen en internaten waar jonge mensen een goede opleiding kunnen krijgen, staan. Dat er in 1962 op de boven genoemde. scholen -8584-90 leerlingen onderwijs kregen, dat de missione rende orden samen'423 instellingen voor zieken, zoals ziekenhuizen, po liklinieken, kraamklinieken, sanatoria etc. gesticht hebben, dat in 1962 in 79 kraamklinieken van de missie meer dan 25000 baby's geboren werden, dat in 1962 meer dan 4000000 patiënten in 277 poliklinieken werden behandeld. Dit alles is met Uw hulp tot stand gekomen, maar on danks dat is de nood nog ontzettend groot, daarom laat Uw medemens niet in zijn hempje staan en koop een of meerdere loten, en verlicht daar door het lot van Uw medemens.Op7 Mei a.s. zullen de 4 gewestelijke plattelands-Jongerenorganisaties de opbrengstvan deze loterij, op een grote bijeenkomst te Oss, aanbieden aan de Mijarc.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1964 | | pagina 2