GEMEENSCHAPSHUIS Woensddg werd de uitloting gehouden van de renteloze obligaties van de Stichting Gemeenschapshuis. Bij die gelegenheid sprak de pastoor over de financiële toestand hiervan, en zei het volgende: Men heeft mij gevraagd om voordat de uitloting van de obligaties ge daan wordt, heteen .erx ander te zeggen. De obligaties uitloten is een kïein kunstje, naar om de uitgelote num mers in geld te honoreren, daarvoor is 2000 gld. nodig. Bovendien loopt er nog een lening bij de boerenleenbank waarvan rente en aflossing moet betaaid worden, en hiervoor is nog eens 25oo,gld. nodig. De Stichting Gemeenschapshuis zal derhalve direct minstens 4500 gld. op tafel moeten leggen, behalve nog enkele grotere en kleinere uitga ven welke noodzakelijk zijn. Nu doet zich echter het vervelende geval voor dat dit geld er niet is, m.a.w. we hebben dit jaar met verlies gewerkt en wel met een groot ver lies en zijn momenteel niet in staat aan onze verplichtingen te vol doen. Nu kunnen we dit erg vinden, en het is ook erg en ernstig, maar het it, nu eenmaal zo. U begrijpt dat het bestuur zich daarover grote zorgen heeft gemaakt en heeft yitgezien naar twee dingen nlten eerste naar de oorzaken die dit tekort hebben bewerkt en ten tweede naar de midde len om dit tekort weg te werken en weer een exploitatie op te zetten die een toekomen garandeert. Welke zijn de oorzaken? Toen we het gemeenschapshuis hebben gebouwd hebben we dit alleen dur ven en kunnen doen omdat we ons verzekerd wisten van de medewerking van alle inwoners van IJsselsteyn. En zowel bij de tot stand koming als bij de exploitatie van de eerste jaren hebben we deze medewerking ruimschoots gehad. A?les wat in het gemeenschapsh is georganiseerd wer< kon op ruime belangstelling van jong en oud rekenen zowel de toneel uitvoeringen, als de dansavonden en andere dingen. Omdat alles zo goeg ging heeft het bestuur gemeend enkele vaste inkom sten niet meer nodig te hebben, en hebben we die laten schieten. We hielden b.v. ieder jaar een fancy fair, we kregen van ieder gezin een jaarlijkse bijdrage van fl. 5*tweede collecte in de kerk werd eens per maand bestemd, voor het gemeenschapshuis. Dit alles bracht jaarlijks een behoorlijke som op, die we nu moe-ten missen. Natuurlijk begrijpt iedereen dat de belangstelling van het eerste jaar, toen het nog een nieuwtje was niet blijvend zou zijn, dat er een vermindering zou komen. Dat kop ook. Maar momenteel is het zo dat deze teruggang ao erg is geworden dat we er niet meer komen kunnen. De dansavonden zijn bv. onstellend teruggelopen. ü>e hebben eens geïn formeerd naar wat de reden hiervan zou zijn. Enn de hoofdreden schijnt te zijn dat juist bij ons zoveel kinderen de bals bezoeken. Kinderen die pas de lagere school verlaten hebben schijnt men al geregeld in de danszaal te kunnen aantreffen, en de ouderen blijven weg. Nu is het voor degenen die de controle uitoefenen moeilijk om deze jeugd te weren, vooral die van 14 en 15 jaar. We zouden daarom een dringend beroep willen doen op de ouders om zelf te zorgen dat hun jongeren kinderen niet naar het dansen gaan. We willen voor hen wel aparte dansavonden organiseren als dit gewenst wordt maar op de gewone bals horen zijn niet thuis en het is tevens in strijd met de wet. Tegelijkertijd echter willen we een beroep doen op de grotere jeugd en de ouderen om als ze gaan dansen dit dan te doen in het gemeen schapshuis, als zulks tenminste mogelijk is.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1963 | | pagina 2