DE STEK MOET BLIJVEN 18 Gemeente en de politiek Nieuws van de werkgroep! Beste inwoners van Castenray, In de laatste schans voor de vakantie vertel ik nog eens graag hoe de organisatie m.b.t. de nota er uit ziet. ;v Werkgroep "De stek moet blijven" Zoals jullie weten heeft S.P.O.V. eind januari de nota openbaar gemaakt. Belangrijkste, voor ons, zaak is dat men op termijn onze school wil sluiten. Met ons hebben ook Veulen, Heide en Vredepeel deze mededeling ontvangen. Uiteraard waren en zijn we nog steeds boos over dit besluit. Gevolg hiervan was dat er een flink aantal mensen in actie zijn gekomen. Hieruit kwam een Castenrayse werkgroep: "de Stek moet blijven". Deze werkgroep, die uit geledingen bestaat van de dorpsraad, de oudervereniging, de MR en peuterspeelzaal en Martijn Direks, heeft de nota en de financiële onderbouwing helemaal binnenste buiten gekeerd. We hebben een flink aantal vragen genoteerd. Een deel van die vragen kwam ook van ouders die op een infoavond over de nota vragen hebben kunnen stellen. De vragen hebben we afgegeven bij de onafhankelijke deskundige. Hierover later meer. In de werkgroep zitten: Karin Jacobs, Martijn Direks, Henny Dings, Marinada Dinghs, Mieky Vollenberg, Ellis Maes, Ellen Vroemen, Bert Arts en Erik Jakobs. Inmiddels hadden we ons verenigd. Ons zijn de 4 bedreigde dorpen Heide, Vredepeel, Veulen en Castenray. Samen zijn we naar de politiek gegaan waar we op een infoavond onze gal gespuid hebben. Op deze avond besloten enkele ambtenaren dat de 4 dorpen en SPOV om tafel moesten omdat het proces verder moest. Dit is gebeurd in 3 sessies waarbij 2 ambtenaren, Henk Verstegen en Han Verkuijlen, de besprekingen hebben geleid. Na 3 besprekingen was het vertrouwen nog steeds broos. Het vertrouwen herstellen was het doel van de 3 sessies. De politiek had niet stil gezeten en besloot bij de groep (de 4 dorpen) aan te sluiten. Dit gebeurde in de vorm van 2 ambtenaren namens de politiek. Henk en Han hebben dan hun werk gedaan en zijn niet meer aanwezig bij de vergaderingen. We vragen ons af hoe een vergadergroep er uit moet zien. Bij de 4 dorpen, de 2 ambtenaren komen dan nog 2 mensen van het dorpsradenoverleg (voor de andere dan de 4 bedreigde dorpen), 2 mensen van het Venrayse wijkenoverleg, 2 mensen van de Venrayse scholen, een onafhankelijke deskundige (Jack Beckers) en een onafhankelijke voorzitster (die het proces in de gaten houdt). Deze hele groep wordt de adviesgroep genoemd. Namens Castenray zitten in de adviesgroep: Bert Arts en Erik Jakobs. Werkgroep Venray. Omdat een dergelijk grote groep te veel vergadertijd kost heeft men een werkgroep ingesteld. Deze werkgroep bereidt de stukken voor en doet voorstellen naar de adviesgroep. In deze werkgroep zit Erik Jakobs. Waar gaat het om? Inmiddels is duidelijk dat de GMR (de OR van de scholen) een splitsing wil in de nota. In het concept stond een waarneming (dat er minder kinderen komen de komende jaren), dat SPOV geld verliest omdat ze teveel leerkrachten in dienst hebben, dat er kleine scholen gesloten moeten worden die minder dan 4 basisgroepen hebben. Tevens stond in de nota vermeld welke scholen moesten sluiten en wanneer. In de 2e ronde kwam Venray aan bod. De GMR wil een gesplitste nota met waarnemingen en een 2e deel met uitwerkingen van de gedreigde scholen. Voor ons gaat het er nog steeds om dat we antwoorden krijgen op onze vragen, en dat we de regel van de 4 basisgroepen van tafel krijgen omdat inmiddels bekend is dat we komend jaar al gaan testen met 3 basisgroepen.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 18