Castenray. Petje hertrouwde met Anna Maria Henckens (*Blitterswijck 29 november 1894). Zij overleed op 23 maart 1968. Ruim een jaar later, op 3 november 1969, overleed ook Petje in het bejaardentehuis in Horst. Schenking Van mr. drs. Cas de Quay, zoon van oud minister-president Jan de Quay, ontvingen we bij de bestelling van het boek 'De Castenrayse Vennen' een extra financiële gift. Uiteraard hebben we hem schriftelijk bedankt voor deze donatie. Heel fijn dat Castenray en ons mooie natuurgebied ook enige bekendheid krijgen bij personen in andere delen van het land. Met het project over de Hengstenassociatie 'Vooruitgang' en Nico van Melo timmerden we ook al goed aan de weg. Boeken over dat onderwerp gingen het hele land door en zelfs naar België. En ook met dit boek hopen we ons dorp weer wat extra naamsbekendheid te geven. Boek 'De Castenrayse Vennen' Nu het boek gepresenteerd is en veel mensen het hebben kunnen inzien, komen er steeds nieuwe bestellingen binnen. Onze voorraad boeken begint nu aardig te slinken. Verschillende personen bestellen het boek als verjaardagscadeau voor een familielid. Zonder uitzondering is men vol lof over de kwaliteit van het boek met de honderden prachtige foto's van 't Cassels Broëk. Het boek is nog steeds te koop a 35,- bij Jan Strijbos, Castelostraat 32. U kunt het bedrag ook overmaken op rekeningnummer 12.81.37.517 t.n.v. Heemkunde Castenray. Vermeld bij 'omschrijving' uw naam en adres. Boeken worden binnen een straal van 6 km van de Castenrayse kerk gratis bezorgd. Moet een boek opgestuurd worden, dan wordt de prijs vermeerderd met 5,- verzendkosten. Wij danken iedereen die een boek gekocht heeft en wensen u veel lees- en kijkgenot. Geen Schans tijdens vakantie De redactie en bezorgers van de Schans gaan met vakantie en derhalve krijgt u de komende drie weken geen bericht van ons. De volgende Schans verschijnt op woensdag 25 augustus. Wij wensen iedereen een fijne vakantie! Castenrayse mensen vertellen - Piet Philipsen deel 4 Passages uit een brief die Piet Philipsen in 2003 schreef aan Toon Kuijpers (van Handrie). Piet woonde in de boerderij bij De Kaöster die vroeger stond op de plek van het dubbele woningblok. Er werd thuis nooit zo veel verteld over vroeger. Ik was wel altijd veel op vakantie bij opa en oma Vullings in het Leunse Veld, omdat bij ons thuis niet alles liep zoals het normaal zou moeten lopen. Dat kwam natuurlijk, omdat mijn vader en moeder bij oma Philipsen waren ingetrouwd. Ik heb nog lang van oma en opa Vullings kunnen genieten. Zelfs mijn kinderen kunnen zich oma en opa Leunen nog goed herinneren. Ik heb twee jongens, zij zijn nu 33 en 30 jaar dus ook al volwassen kerels en alle twee getrouwd. De oudste heeft een eigen restaurant 'Rozemarijn' in Maastricht en de jongste is ing. levensmiddelentechnoloog en werkt als productmanager bij een bedrijf in Waspik, die conserveringsmiddelen produceren voor veevoeders. Ik ben vorig jaar nog in Horst geweest bij ome Sjeng Vullings. Hij was pas verhuisd naar een bejaardenhuisje op het Antoniuspark, zij wonen daar heel fijn. Misschien kent u ze, omdat u ook in Horst woont. Wie u vast wel kent is Tante Nel Roelofs uit Castenray, een zus van mijn moeder. Zij woonde aan de rijksweg, zij leeft nog en is 84 jaar. Ze heeft alleen ouderdomssuiker en kan wat moeilijk zien, maar voor de rest houdt ze zich nog goed. Toon Kuijpers, prins Toeën d'n Twedde 1964, mag ik u hartelijk danken voor uw mooie brief en verhaal. Mijn geheugen is weer opgefrist en rijker geworden. Als je ouder wordt, denk je toch vaker aan vroeger. Ondanks de strenge tijd was het wel een mooie tijd in Castenray. Later in de Mijnstreek was het niet meer zo gezellig en niet zo veel speelruimte meer. Ik had toen veel last van heimwee. Ik heb het nu goed naar mijn zin, ben bijna 35 jaar gelukkig getrouwd met mijn Fien, maar ik had ook een goed voorbeeld in Leunen. Nogmaals dank en vele groeten, Piet Philipsen, Tulpstraat 29 6414 RB Heerlen. 17

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 17