Uit de dorpsraadvergadering van 2 december 2009 In de laatste vergadering van de dorpsraad zijn de volgende onderwerpen «C CASV besproken: Woningbouw. De ambtelijk projectleider van de gemeente heeft een uitgebreide toelichting gegeven op het proces om daadwerkelijk te komen tot woningbouw op de locatie van het loonbedrijf aan de Lollebeekweg. Het is duidelijk geworden dat er nog heel veel werk moet worden verzet voordat de eerste steen kan worden gelegd. Feitelijk zijn er twee trajecten te gaan: 1. Verplaatsing loonbedrijf naar de nieuwe locatie 2. Herontwikkeling huidige locatie Ad 1. Verplaatsing: Voor de nieuwe locatie moeten nog een bouwvergunning en een vrijstelling van het bestemmingsplan worden verleend. De planning is dat een en ander op 1 september 2010 is geregeld. Dan kan de bouw op de nieuwe locatie van start gaan en daarna de verhuizing. Als er niets tegenzit, dan zou de verplaatsing van het loonbedrijf naar de nieuwe locatie in het derde kwartaal van 2011 kunnen plaatsvinden. Na de feitelijke verplaatsing kunnen de opstallen op de huidige locatie worden gesloopt. Ad 2. Herontwikkeling Om de woningbouw te kunnen realiseren, moet voor de huidige locatie van het loonbedrijf een nieuw bestemmingsplan worden ontwikkeld. De gemeente start op korte termijn met een groot aantal onderzoeken en overleggen om de definitieve randvoorwaarden te kunnen bepalen die daaraan ten grondslag komen te liggen. Vervolgens zal er een stedenbouwkundig concept worden opgesteld en wordt er gekeken naar het woningbouwprogramma: hoeveel woningen en welke types kunnen er worden gebouwd en in welk tempo. De uitkomsten van het woningbehoefte onderzoek dat door de dorpsraad is uitgevoerd, sluit overigens goed aan bij de gegevens die de gemeente beschikbaar heeft. De gemeente heeft er ook op gewezen dat er nog het nodige overleg met de provincie zal moeten plaats vinden. Dat overleg gaat niet alleen over de ruimtelijke mogelijkheden, maar onder andere over de zgn. VORM-bijdrage. Die bijdrage moet worden ingezet voor een verbetering van de ruimtelijke kwaliteit van het buitengebied. Een heel breed begrip, waaronder van alles kan vallen. Zodra daarover meer duidelijkheid bestaat, zuilen wij die natuurlijk verschaffen. De tijd die nodig is voor de nieuwbouw van het loonbedrijf, is ook hard nodig voor het opstellen van de plannen. Echter, pas wanneer de opstallen op de huidige locatie zijn gesloopt, kan een aantal onderzoeken pas definitief worden uitgevoerd. Denk daarbij aan bodemonderzoeken e.d. Dat betekent ook dat nog een groot deel van 2012 nodig is om de plannen af te ronden en de kavels te gaan verkopen. Vooralsnog hopen we dat eind 2012 de eerste steen kan worden gelegd. Dat lijkt nog heel ver weg, maar er moet ook nog heel veel gebeuren. En dan moet er ook niet te veel tegenzitten in de vorm van bezwaarschriften. Natuurlijk heeft de dorpsraad ook gevraagd naar de mogelijkheden om het ook voor starters haalbaar te maken een woning te kopen, bijvoorbeeld door verlaagde grondprijzen of door uitgifte in erfpacht. De gemeenteraad heeft onlangs besloten om een pilot uit te voeren met verlaagde grondprijzen in Vredepeel. Die pilot loopt tot 1 juli 2010 en wordt vooralsnog niet uitgebreid tot andere dorpen. Verder heeft de gemeente recent het besluit genomen om niet over te gaan tot de uitgifte van gronden in erfpacht. Wel zijn er landelijke fiscale regelingen voor starters. Met de gemeente is afgesproken dat er eenmaal per kwartaal tijdens een vergadering van de dorpsraad informatie wordt gegeven over de stand van zaken op dat moment. Uiteraard houden wij u daarvan op de hoogte en natuurlijk bent u ook welkom om die vergaderingen van de dorpsraad bij te wonen. Volg hiervoor de berichtgeving in De Schans en op de website. i V

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 6