R.K. Basisschool 'De Stek' Castenray Kerstwens van het team We wensen iedereen een paar vredige kerstdagen, een fijn uiteinde en een gezegend begin van het nieuwe jaar. En natuurlijk een heerlijk rustige vakantie, hier in Castenray of waar u eventueel naar toe gaat. Kerstversiering De versiergroep heeft de school heel sfeervol versierd in kerstsfeer. In deze donkere dagen voor kerstmis is dat een ware troost bij het binnenkomen van de school. Hartelijk dank beste mensen van de versiergroep! Kerstviering Op vrijdag 18 december vieren we kerstfeest op school. We beginnen om 8.00 uur met het kerstontbijt. Een half uur vroeger dan gewoonlijk, omdat het dan nog donker is. Alle kinderen, leerkrachten en onze pastoor nemen hun eigen boterhammen mee. De oudervereniging zorgt voor drinken bij het ontbijt. In de mooi versierde gang maken we een lange ontbijttafel waaraan we samen gaan eten. Om 8 uur gaat iedereen eerst naar het eigen klaslokaal. Vervolgens halen de kinderen van groep 7/8 de andere kinderen op en gaan ze samen aan tafel zitten. De oudere kinderen zorgen voor de jongere. Na het ontbijt gaan we samen naar de kerk om de kerstviering bij de kerststal voort te zetten. Iedereen gaat samen met het groepje waarmee hij/zij ook aan tafel zat, naar de kerk. Ze gaan samen de stal bekijken en bij elkaar zitten in de kerkbank. Als we terugkomen uit de kerk gaat iedereen weer naar de eigen klas en heeft daar nog een eigen kerstprogramma. Halverwege de ochtend krijgen de kinderen een traktatie van de oudervereniging. Start van de kerstvakantie Voor de kinderen van groep 1 t/m 4 begint de kerstvakantie om 12.00 uur. De kinderen van groep 5 t/m 8 hebben een middagprogramma en voor hen begint de vakantie om 15.00 uur. Op maandag 4 j anuari verwachten we alle kinderen weer op school. Verkeersbrigadiers A.s. vrijdag zullen de aankomst- en vertrektijden van de kinderen anders zijn dan normaal. In de ochtend zullen er brigadiers zijn om 7.45 uur. We streven ernaar om in de middag om 15.00 uur ook brigadiers te hebben. Helaas kunnen we dit niet 100% garanderen. Dus misschien moeten de kinderen van groep 5 t/m 8 zelf heel goed uitkijken bij het oversteken. Studiedag van het team Op maandag 21 december heeft het team een studiedag. Op deze dag buigen we ons in de ochtend over de besluiten die we nemen in verband met de kleiner wordende school. In de middag hebben we een wervelende muziekactiviteit, die ons aanknopingspunten zal bieden die we zelf in de klas kunnen gebruiken. Luizencontrole 4 Januari is het weer zover: luizencontrole. Het is prettig voor de kriebelcontroleurs als er geen gel of staartjes in het haar van de kinderen zit(ten). We willen de kriebelcontroleurs alvast bedanken voor hun hulp. 10 1

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 10