12 Hoi allemaal, Op 4 februari vertrek ik voor 5 maanden en 1 week naar Zuid-Afrika. Ik ga daar niet zomaar naar toe. Wat ga ik daar doen? Mijn school, de Hogeschool Arnhem en Nijmegen (HAN), werkt samen met de University of Western Cape aan de verbetering van de bevolking van de provincie Theewaterskloof. Het hele schooljaar gaan studenten van de HAN naar Zuid-Afrika om mee te werken in dit project. Het project heeft verschillende onderdelen waar de studenten in kunnen werken; sport, onderwijs, sociaal werk enz. Dit is dus wat ik ook ga doen. Ik ga meewerken in het Theewaterskloofproject. Ik ga lesgeven in aardrijkskunde en milieu-eduatie op één of meedere scholen aangezien ik nu in het 3e jaar zit van de lerarenopleiding aardrijkskunde in Nijmegen. Aansluitend bij milieu-educatie wil ik een excursie organiseren in de vorm van een opschoondag van de wijk/buurt. Ook is het de bedoeling dat de leraren die er zij, iets van mij gaan leren. Maar ik natuurlijk ook iets van hen. De leraren die daar voor de klas staan hebben vaak geen opleiding gevolgd of hebben geen diploma. Ik kan ze laten zien wat er allemaal mogelijk is voor de klas. Daarentegen kan ik natuurlijk veel leren van hun cultuur die veel verschilt van de Nederlandse cultuur. Ik ga lesmateriaal maken voor de scholen daar. Als er überhaupt lesmateriaal is, dan is het sterk verouderd en in slechte staat. Nieuw lesmateriaal is nodig! Daarbij heb ik zelf ook nog een klein project opgezet om lesmateriaal en foto's te maken voor lesmethodes in Nederland over Zuid-Afrika. Op deze manier leren Nederlandse leerlingen meer over de cultuur, natuur enz. van het land. Helaas zijn er te weinig materialen aanwezig waar ik namens het project deze doelen mee kan bereiken en waar de andere studenten namens het project hun doelen kunnen bereiken. Vandaar dat de HAN aan iedere deelnemende student vraagt om geld in te zamelen voor het Theewaterskloof project. Wanneer ik geld nodig heb om materialen aan te schaffen, kan ik daarvoor geld van het project ontvangen. Het geld gaat dus niet regelrecht naar de samenleving, maar wordt door studenten op zo'n efficiënt mogelijke manier besteed. Ik ga dit doen door oude mobiele telefoons in te zamelen. Ook met kapotte mobiele telefoons kun je de mensen daar en mij ontzettend blij maken. De ingeleverde telefoons zijn een bepaald bedrag waard. De opbrengst hiervan gaat naar het Theewaterskloof project. Vandaar dat ik aan jullie vraag om oude mobiele telefoons in te leveren. Nieuwe mag natuurlijk ook! Graag met batterij. Het is niet erg als de telefoon niet meer werkt. Deze telefoon of telefoons kun je aan mij geven, bij mij thuis afgeven, maar ik kan ook langs komen om een of meerdere telefoons op te halen. Neem in dat geval even contact met mij op. Vraag ook aan de mensen om je heen of ze nog mobiele telefoons hebben die ze niet meer gebruiken. Het is ook mogelijk om een vrijwillige financiële bijdrage te leveren op rekeningnummer 1593.19.706 op naam van M.G. Duijkers met als onderwerp 'Theewaterskloof project'. Dan zorg ik dat het geld bij het project terecht komt en uiteindelijk bij de mensen in de regio Theewaterskloof. Voor meer informatie over het project kun je terecht op: www.han.nl/theewaterskloofNatuurlijk kun je altijd even bellen of mailen naar: maartje duijkers@hotmail.com 06 22482071 Tijdens mijn verblijf ben ik te volgen op www.maartieduiikers.waarbenjii.nu Alvast bedankt voorde steun! Groetjes, Maartje Duijkers Roffert 7 5811 AT Castenray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 12