Stichting Heemkundig Genootschap Castenray "Kern wt fit zoo? De oude foto Woensdag 25 november (vandaag): Film trekpaardenevenement in gemeenschapshuis De Wis. Aanvang 20.00 uur. Maandag 7 december: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden Sinte Ketrien zaek, as 't raegent, raegent 't zes waek! (25 november) Sinte Ketrien duut alle vaerkes pien. (25 november - November is de slachtmaand.) As ge as 'nen haan gebore ziet, motte génne stiër wille speule. (Je moet niet meer doen dan je aankunt.) De wörm gezaegend kriëge. (Een pak slaag krijgen.) Nao veul schriëve en vriëve. (Na veel moeite.) Enkele weken geleden toonden we een foto van de zussen Wismans, dochters van Jacobus (Kuuëb) Wismans en Petronella Wismans- Cleven. Ze woonden in Klein Oirlo bij Roland over het spoor. Maar de vijf zussen hadden ook nog vier broers en die zien we op nevenstaande foto. Het zijn staand v.Ln.r.: Bert; Thei; Mart en zittend Toon. Thei, de oudste, was getrouwd met Martha Geurts. Thei overleed op 13 oktober 2004 en Martha woont momenteel in Verzorgingstehuis Schuttersveld. Bert is getrouwd met Anny van der Sterren en het paar woont in Nieuw- Zeeland. Mart is getrouwd met Nel Strijbos (van Petran) en beiden genieten in Castenray aan de Tunnelweg in het geboortehuis van Nel van hun oude dag. Toon is getrouwd met Nel Aerts en zij woonden en werkten jarenlang op de boerderij van Kuuëb Wismans. Enkele jaren geleden zijn ze verhuisd naar Horst. 12

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 12