vcxDir KERK BERICHTEN s Dorp draad Castenray r Redactieadres: Castelostraat 20a ©571890 e-mail: deschans.castenray@home.nl Abonnementen: Campagnestraat 8 ©571739 Inleveren kopij vóór maandag 20.00 uur nr. 41 04 november 2009 Zaterdag 7 nov. 19.15 uur Misdienaars: Suzan, Quinty, Sem GEZINSVIERING SINT MAARTEN Jaardienst Peter Strijbos, Johanna Baltussen en Gerardus Baltussen Jaardienst overleden ouders Strijbos-Duijkers en familie Jaardienst Piet Reijnders Castenray, 25 oktober 2009 Beste mensen van Castenray, Graag vragen wij uw aandacht voor het volgende: Een dorpsraad is - samen met alle plaatselijke verenigingen en organisaties - van groot belang voor de leefbaarheid in een dorp. Als we terugkijken naar de afgelopen jaren dan hebben we als Castenrayse dorpsraad een aantal belangrijke resultaten behaald. Wij noemen er enkele: - De herinrichting van het dorp is in samenspraak met bewoners uitgevoerd en heeft geleid tot veel tevredenheid. Als sluitstuk van de hele herinrichting is het beeld van de Schansemaker op het dorpsplein geplaatst; - De werkgroep Kleur in Castenray heeft de tunnel prachtig opgeknapt; de jongeren zijn nu bezig met het project "JOP op de schop" en hebben nog veel meer concrete ideeën; - In samenwerking met de basisschool hebben we gezorgd voor een veilige schoolroute en is de i busroute van Veolia aangepast; - Er is een heel stelsel van wandelroutes uitgezet in en rond het dorp; - Een dorpsontwikkelingsplan is opgesteld evenals een ruimtelijke visie met zoekgebieden voor woningbouw; - Het dorp en een groot aantal verenigingen hebben een - gratis - website gekregen; - Onder de druk van de dorpsraad is de gemeente tot overeenstemming gekomen met het loonbedrijf en is er binnenkort weer een locatie beschikbaar waar het dorp de komende 10 tot 15 jaar woningen kan bouwen. Daarmee is een hele belangrijke voorwaarde voor de leefbaarheid ingevuld. Het is echter zaak om voldoende aandacht aan de leefbaarheid in ons dorp te blijven schenken. Daarvoor is het nodig dat Castenray een beroep kan doen op een dorpsraad met voldoende leden. Als er niets gebeurt, dan bestaat de dorpsraad vanaf 1 januari a.s. nog maar uit vier leden! En daty is toch echt te weinig om alle taken goed te kunnen uitvoeren.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 1