De boerderij is lang geleden gesloopt en Jeu Houwen liet er een blok van twee woningen bouwen. Rechts zien we het café van Thei en Gon Jakobs. Zij hadden ook een kruidenierswinkel en daarnaast nog een boerenbedrijf. Ook dit pand is gesloopt en op die plek is het dorpsplein aangelegd. k Openstelling heemkundeiokaal In de maanden november en december is ons heemkundeiokaal elke maandagmiddag van 13.30-16.30 uur geopend. Iedereen is van harte welkom en we nodigen u dan ook graag uit om eens een kijkje te komen nemen. U kunt oude foto's bekijken en bij een kop koffie of thee een praatje maken. Filmavond Van enkele personen hebben we de vraag gekregen of er van het trekpaardenevenement een dvd te koop is. We hebben besloten een filmavond te houden met beelden van de activiteiten op zaterdag en zondag 3 en 4 oktober jl. Deze vindt plaats op woensdag 25 november in gemeenschapshuis De Wis. Aanvang 20.00 uur. Iedereen is welkom en de toegang is gratis. Activiteitenplanning Tijdens onze laatste bestuursvergadering hebben we de speerpunten van onze stichting voor de komende jaren vastgelegd. Deze zijn als volgt: 2010 De Castenrayse Vennen (boek-beeld-expositie) - Informatiebord met kerkhistorie - Fietstocht Nico van Meloroute 2011 Bijdrage Venrays Verleden V (artikel over Thei Büddiger) - Boerenleven (boek-beeld- expositie) - Permanente Nico van Melofietsroute Viering 10-jarig bestaan 2012 School 90-jarig bestaan (boek-expositie) 2013 Afronding ontgrinding Diepeling (boek-monument-afsluitingsdag met expositie) 2014 Wandelroute Diepeling met geologisch leerpad Diverse onderdelen van de meerjarenplanning moeten voor de uitvoering eerst besproken worden met de Dorpsraad, de gemeente en instanties als Kerkbestuur, Schoolteam, Staatsbosbeheer en Teunissen zand en grind bv. Verder zijn met name de geplande activiteiten in 2013 en 2014 onder voorbehoud. Castenrayse mensen vertellen To Hesen-Keijsers deel 1 Ik ben in Castenray als To Keijsers op 19 april 1929 geboren, samen met mijn broer Teng en getrouwd met Thei Hesen uit Horst. Ik woon in Horst en wij hebben 6 kinderen. Ik heb, zoals alle Castenrayse kinderen, vroeger in Castenray de lagere school doorlopen. Een kleuterschool of de bewaarschool, zoals dat in die jaren heette, was er toen nog niet. Wij waren de op een na jongste van het gezin van 13 kinderen en ik woonde met mijn familie aan de Venrayseweg in Castenray. Mijn familie in Castenray bestond uit de volgende personen: Vader Martin Keijsers en moeder Trien Hellegers. Kinderen: Jongens: Jac, Sjeng, Piet, Wiel, Har Teng, Toon. Meisjes: Truus, Grada, Bets, Marie, An, To. Teng en ik waren een tweeling. Vader werd geboren te Horst op 13 oktoberl882 en stierf te Castenray opl april 1947. Moeder werd geboren te Oirlo op 13 november 1885 en stierf te Castenray op 14 mei 1959. Toen de oorlog uitbrak was ik al van school af. Ik weet dat er bij Heidens een meisje en bij Geurts, Schodder Toeën, een jongen was ondergebracht, het waren jodenkinderen. Het meisje speelde veel met de meisjes van Piet Duijkers. Ik was toen bevriend met de dochter van Piet Duijkers, Nelly. In het najaar van 1944, toen er vooral ook aan het Veulen hevig is gevochten door de beide legers, zijn de Duitsers met een kar met gedode Duitse soldaten naar Castenray gekomen en hebben die kar bij ons op de schuur gezet. Ik weet dat die kar daar een hele tijd heeft gestaan. Het was verschrikkelijk om aan te zien hoe hun bloed van de kar droop. Ik kan me herinneren dat onze Piet het paard voor de kar moest spannen en er toen waarschijnlijk mee naar het kerkhof in Castenray is gereden, waar de soldaten werden begraven. Het waren 7 soldaten. 17

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 17