Stichting Heemkundig Genootschap Castenray "Kern w-t fit zoor De oude foto Maandag 16 november: Lezing LGOG door Ludo Boeije in zaal het Trefpunt Beukenrode. Aanvang 19.30 uur. Thema: De Peellimieten. Maandag 23 november: Jubileumvergadering Historisch Platform Venray in gemeenschapshuis De Linde Oirlo. Aanvang 20.00 uur. Woensdag 25 november: Film trekpaardenevenement in gemeenschapshuis De Wis. Aanvang 20.00 uur. Vrijdag 4 december: Bezoek aan oorlogsmuseumpje van Edu Pouwels Melderslo. Vertrek 17.15 uur. Maandag 7 december: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden "Noeëd brikt wet", zaej Kuuëb en hij deuj 't zien bij 't pliesiebero. 9 Wie niks is, niks duut en zien aege niks verbeeldt, is drie kieër niks! 9 Wat mit schael oeëge anziën. (Iets met afgunst bekijken.) 9 Goej bloed kan nie liêge. (Een goede afkomst verloochent zich niet.) 9 Loeëpe as ennen duvel dén fintwater gezien hit. (Heel hard weglopen.) Vandaag weer eens een foto van het oude centrum van Castenray, althans een deel van het centrum Aan de zwarte vlekken aan de rand van de foto is te zien dat de foto afgedrukt is vanaf een glasplaatje. Deze glasplaatjes werden vroeger onder meer gebruikt door Bertje van Rhee en het is dan ook alleszins aannemelijk dat hij de foto gemaakt heeft Op de achtergrond zien we de woning van Smits in aanbouw. Daar wonen nu Cor en Mariet Hendrix. Links daarvan staat de woning van 'Bekker Ties', de familie Drabbels en geheel links de boerderij van de familie Philipsen. Sjaak Philipsen werkte als boer, maar eveneens als werknemer bij de Boerenbond in Castenray. Ook heeft hij nog een tijdlang turf gestoken in de Peel, totdat hij ging werken in de kolenmijn, waar in de jaren van armoe na de Tweede Wereldoorlog meer te verdienen viel Twee jaar lang reisde hij met een speciale 'Koelbusnaar Zuid-Limburg, totdat hij in 1956 met zijn gezin uit Castenray vertrok en in de Heksenberg in de gemeente Heerlen ging wonen. 16 "<d ■ih lvïiVS VAS J* '.V V'

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 16