Stichting Heemkundig Genootschap Castenray "Kern wt fitzoof De oude foto ts Dinsdag 27 oktober: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden 0 De aerpel wón al uut de pan alvurres d'n damp an de zaolder kwaam. (Daar waren ze heel arm.) 0 De ruggestraank uutsnüve. (Zijn behoefte doen/ontlasting hebben.) As ge gót trowwe, wert 'r 'n kar mit kruuskes vur öw deur nér gestoeëte. (Na het trouwen beginnen de zorgen.) De aambejje schoefele. (Krabben in de bilnaad bij jeuk.) Pis nie tigge de kaerk, went 't druuëgt noeëts mér óp. (Uit de tijd dat de kerk de dienst uitmaakte.) Op zondag 1 november herdenken we weer onze dierbare overledenen met een dienst in de kerk en een bezoek aan het kerkhof. Op 15 december 1928 werd de nieuwe grensregeling tussen het rectoraat Castenray en de parochie Oirlo van kracht Castenray kreeg daarbij een aanbiddingsdag, een doopvont en een kerkhof. Door de familie Emonts-Lemmen werd voor de aanleg van het kerkhof geheel belangeloos grond afgestaan en tal van Castenrayse boeren reden met paard en wagen af en aan om het terrein op te hogen. Op 14 april 1929 werd het kerkhof onder grote belangstelling ingezegend door rector Kuipers, die van 1927-1932 rector was te Castenray. Er lagen op die dag al drie lichamen begraven, waarvan de graven privatisgezegend waren. Het eerste graf op ons kerkhof was van Peter Hubertus Peeters, geboren op 16 september 1883 te Leunen. Hij was gehuwd met Anna Maria Hubertina Litjens en hij overleed op 20 januari 1929 te Castenray. Het tweede graf was van Leonardus Peeters, geboren op 30 januari 1872 te Meerlo, gehuwd met Hendrica Goemans en 18

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 18