Stichting Heemkundig Genootschap Castenray 'nu™ wt fit zooi' De oude foto Maandag 2 november: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden 9 Wat mit schael oeëge anziën. (Iets met afgunst bekijken.) 9 't Is vingerlék öp! (Het is helemaal schoon gelikt.) 9 As ge 't zoër het, kunde 't zuüt verwaachte. 9 Ennen hoond bij enne slechter, ennen haan bij enne mulder en enne gesseleke ien 'n nónneklaoster kömme niks te kort! 9 'n Moeltwörmvélleke hebbe. (Een fluweelzachte huid hebben.) Deze prachtigeoude foto toont de zusjes Wismans, dochters van Jacobus (Kuuëb) Wismans en Petronella Wismans-Cleven. Achter v.Ln.r.: Nel; Truuj; An. Voor v.Ln.r.: Mia; Door. Zij woonden bij Roland de spoorlijn over. Door is getrouwd met Jan Philipsen (Voeste Jan) en woont aan Roland voor de spoorlijn vlak bij haar ouderlijk huis. Truuj woonde jarenlang met haar man Har Cremers en kinderen aan de Roffert An, nu wonend op de hoek Rietweg/Past. Verheggenstraat, woonde ook in Castenray en was getrouwd met Thei Seijkens. Mia was getrouwd met Gerrit Duijkers en woonde jarenlang op 't Schoor. Nel trouwde met Jeu Hendriks en ze gingen wonen in Siebengewald. Ze is nu weduwe en woont in Afferden. Castenrayse mensen vertellen Baer en Marie Gooren- Dinghs deel 4 In de oorlogsjaren gebeurde er op het platteland en dus ook in Casele bijzonder weinig. Alles was op de bon en het telen en leveren van landbouwproducten en het houden van dieren was aan allerlei regels gebonden. Men wende aan die voorschriften. Als men zich daar aan 16 y- WSHS VAN

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 16