EWCT46 - SVOCT01 1 - 2 Spannende wedstrijd geeft winst voor de tricolores, Afgelopen zondag werd er om half 3 aangetreden tegen de Erica Wallaria Combinatie uit Well. Ondanks het druilerige weer was er een groot aantal toeschouwers op deze wedstrijd afgekomen. De spelers waren vantevbren gewaarschuwd voor deze sluwe ploeg met snelle spitsen. Het begin van de wedstrijd was voor de gastheren. Enkele schoten van afstand werden echter door Freek Steeghs gepareerd, en ook een gevaarlijke steekbal werd door hem onschadelijk gemaakt. Opvallend was het groot aantal overtredingen van de groen/witten. Vooral aanvoerder Tom Strijbos kreeg het geregeld flink te voorduren. SVOC'01 kroop naarmate de wedstrijd vorderde langzaam uit zijn schulp en deelde enkele speldenprikjes uit. De beste kansen waren echter voor EWC"46. Dik 10 minuten voor het rustsignaal kregen zij een corner te nemen welke, zij het ietwat gelukkig, via de hak van een speler van EWC'46 tergend langzaam in de lange hoek verdween. Hierop greep trainer Lenssen in en Roel Classens, Roy v.d. Ven en Bart Emonts kregen een nieuwe positie in het veld. Het spel raakte daarop weer meer in evenwicht wat tot een paar kansen leidde. In de rust moest Tim Rijbroek die een verdienstelijk pot speelde, plaats maken voor de van een exotisch uitstapje teruggekeerde, Gordon Velthuijzen. Na de thee een ander spelbeeld. Het eerste kwartier was duidelijk voor de tricolores. Na ongeveer een uur spelen stormde Dirk van de Ven naar voren. Hij werd onreglementair ten val gebracht precies binnen de 16-meter. De toegekend pingel werd koeltjes door routinier Paul Büddiger benut. Het beste van het spel bleef bij de fusieclub, zo ook de kansen. Gordon Velthuijzen zag een inzet op de paal belanden waar hij de bal misschien beter breed had kunnen leggen. EWC"46 stelde hier weinig tegenover en het grootste deel van hun aanvallen werd ruim voor het doel van Freek Steeghs onschadelijk gemaakt. Na een 70-tal minuten werd Maikel Wismans ingespeeld. Hij hield de bal lang bij zich en net toen iedereen dacht dat hij hem kwijt zou raken gaf hij de bal hard, strak en zuiver voor op Gijs Dinghs. Met buitenkantje rechts schoot hij de bal daarop in de lange hoek langs de verbouwereerde doelman.. EWC'46 probeerde daarna de gelijkmaker te forceren maar tot kansen kwamen zij niet meer. De beste kans in het laatste bedrijf was nog voor Gordon Velthuijzen. Gijs Dinghs gaf de bal, na een lange sprint, precies op maat. Gordon schoot de bal echter net over de kruising. De komende 2 weken staan er geen competitiewedstijden op het programma. 1 November treden de tricoleres aan tegen SV.Merselo dat wordt gecoacht door oud-SVOC'01 trainer Henk Lammen. SV Venray 5 - SVOC'01 2 14-1 SVOC'01 2 heeft een ongelooflijk pak slaag gekregen van het vijfde van SV Venray. Maar liefst 14 keer werd het balletje uit het net gevist. 14 tegentreffers is natuurlijk een schandelijk resultaat maar deze wedstrijd zal ook de SVOC'01-boeken ingaan als een prachtige voetbaldemonstratie van Venray. De ene treffer was nog mooier dan de andere. En anders was de voorbereiding meer dan het aanzien waard. Zo gaat het in de voetballerij. Je wint met 9 - 1 en een week later verlies je met 14 - 1Iemand die de wedstrijd niet gezien heeft zal zich afvragen hoe het zover heeft kunnen komen. Maar zo gek was het niet. Als je een team laat voetballen dat over zoveel kwaliteit beschikt als Venray 5 dan komen de goals vanzelf. En zo gebeurde het dus afgelopen zondag. SVOC'01 dat een paar vaste krachten moest missen speelde het eerste halfuur met de staart tussen de benen. De tegenstander beschikte weliswaar over een arsenaal ex-Venray 1 spelers (met zelfs ervaring in het betaald voetbal), er was wel érg veel respect voor de tegenstander. Dat resulteerde in een 3-0 achterstand na een halfuur spelen en op dat moment waren er nog geen voortekenen van de komende afstraffing. Zeker niet toen Koen op slag van rust een vloeiende aanval afrondde waarmee SVOC'01 weer enigszins kon aanklampen. De eerste 5 minuten na rust waren cruciaal voor het vervolg van de wedstrijd. In dit tijdsbestek verdween nummer 4, 5 en 6 achter Mikey en daarmee was al het verzet voor de resterende 40 minuten gebroken. Venray had tijdens de rust hun spits gewisseld waardoor ze nóg sterker waren geworden. De hoofdjes van de gasten gingen definitief naar beneden en er was geen enkele lijn meer te bekennen in het spel van SVOC'01. Iedere bal werd direct weer ingeleverd en achterhoede inclusief middenveld veranderde in een gatenkaas met meer gat dan kaas. Er werd geen meter teveel gelopen en de leiders keek ondertussen machteloos toe hoe het oordeel werd geveld. Moet ook gezegd worden dat Venray in hogere sferen verkeerde waarbij alles lukte maar de schoonheid van sommige doelpunten was er niet minder om. En SVOC'01? Ach, het heeft voor spelers en leiding slechts de rest van de zondag verpest maar naar verluid lijkt alles inmiddels weer op scherp te staan voor de komende wedstrijd thuis tegen Montagnards 3...

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 18