HTS Dorpsraad Castenray Kijkwijzer Op maandag 19 oktober a.s. krijgen de kinderen de kijkwijzer mee naar huis; deze graag vóór 23 oktober ingevuld weer mee naar school geven. Gevonden/verloren voorwerpen Wanneer u gymspullen e.d. mist of teveel heeft, informeer dan niet alleen op De Stek maar ook bij Mariaschool in Oirlo; telefoon 571685. De kinderen maken gebruik van dezelfde gymbus. Musical Op 1 juli 2010 zullen alle kinderen van onze school gezamenlijk een musical opvoeren. Nadere informatie volgt te zijner tijd R.K. Basisschool 'De Stek' Castenray Hierbij nodigen wij u uit voor de openbare dorpsraadvergadering van woensdag 7 oktober 2009 in de Café de Koster. Aanvang 20.00 uur. 1. Opening door de voorzitter. 2. K.I.C. 3. Inspraak publieke tribune. Er kan alleen worden ingesproken over onderwerpen die al op de agenda staan. 4. Notulen openbare vergadering d. d. 2 september 2009. Het betreft de notulen van de vorige vergadering. Deze zijn te raadplegen via de website van Castenray (http://castenrav.dorpenvenrav.nl) 5. Mededelingen/notulen DRO (dorpsradenoverleg) Er wordt verslag gedaan van de laatste vergadering van het dorpsradenoverleg van 5 oktober jongstleden. 6. Commissie werkgroepen. a. woningbehoefteenquete b. werkgroep openbare ruimte. 7. Ingekomen stukken en mededelingen. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. Paddenstoelenwandeling in de Castenrayse Vennen De natuur begint langzaam prachtige kleuren te vertonen. Het is tijd voor een herfstwandeling. Op zondag 11 oktober organiseert IVN Geysteren-Venray een paddenstoelenwandeling in de Castenrayse Vennen. Het gebied de Castenrayse Vennen, kortweg in de volksmond "de Paes "genoemd is ontstaan in een breed dal van de Lollebeek en haar zijtak de Diepe Leng. Op de hogere gebieden rondom het dal liggen beboste zandverstuivingen. De Breehei in het Westen en de boswachterij Horst in het Zuiden. Vroeger waren het veelal drassige zure weilandjes waar men voor en na turf stak en baggerde. Deze turfgaten, ook wel petgaten oftewel moerkuilen genoemd, bleven achter en begonnen langzamerhand te verlanden. Dit proces gaat steeds sneller en er ontstaat moeras, met Wilgen en Eisen, voor dit gebied het climaxstadium) het Elsenbroekbos. Hier gaan we wandelen en zoeken naar paddenstoelen. Omdat de wandeling ook over de hoger gelegen gronden gaat, kan hier, bij gunstige weersomstandigheden, het aantal soorten groot zijn. Voor de wandeling is stevig en waterdicht schoeisel aanbevolen. De wandeling start om 10.00 uur op de Rietweg in Castenray. De Castenrayse Vennen bereikt u: Komende vanaf Venray het dorp doorrijden, dan de eerste weg rechts de Rietweg, op het eind van deze weg start de wandeling. Komende vanuit Horst de eerste weg voor het dorp links de Rietweg. Komende van Oirlo de rondweg volgen en de Horsterweg oversteken en dan bent u op de Rietweg.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 13