Uit de dorpsraadvergadering van 2 september 2009 tS*0 K In de laatste vergadering van de dorpsraad zijn de volgende onderwerpen 4W CAS* besproken: Kleur in Castenray De werkgroep is zeer enthousiast en vol nieuwe ideeën teruggekomen van de conferentie in Aberdeen. Op woensdag 16 september a.s. vindt er een informatie-avond plaats voor alle inwoners in De Wis. De werkgroep zal dan verslag doen van de conferentie en vertelt over de ideeën die ze hebben met het opknappen van de JOP in Castenray. Alle inwoners zijn daarvoor uitgenodigd en kunnen ook hun eigen ideeën naar voren brengen. Evaluatie kermis De dorpsraad en de kermisexploitanten kijken terug op een zeer geslaagde kermis. Dit jaar begon de kermis voor het eerst met een kermis-mis waarna alle attracties door pastoor werden gezegend. Op maandag was er geen ballonnenwedstrijd, maar waren er vrijkaartjes voor de draaimolen en de botsauto's en was er een tombola. De prijzen werden beschikbaar gesteld door de dorpsraad en de kermisexploitanten. Van de inwoners en de kinderen kregen we veel positieve reacties. Volgend jaar zal de opzet ongeveer hetzelfde zijn. Dorpsraad is woedend over voortgang woningbouw De dorpsraad is verontwaardigd en woedend over het feit dat er nog steeds geen concrete plannen voor woningbouw kunnen worden gemaakt. De gemeente is al enkele jaren in overleg over de verplaatsing van het loonwerkersbedrijf dat binnen de bebouwde kom is gevestigd. De dorpsraad heeft begrip voor de opvatting van de ondernemer dat eerst alle zaken goed geregeld moeten zijn voordat een begin met de verplaatsing kan worden gemaakt. Nu de onderhandelingen al zo lang duren, zal de dorpsraad de gemeente een ultimatum stellen. Mocht op er 1 januari a.s. nog geen duidelijkheid zijn, dan is de dorpsraad van oordeel dat zoeklocatie 2 - het gebied tussen de Horsterweg, de Steegkamp en de Lollebeekweg - in ontwikkeling dient te worden genomen. Bij de opstelling van de ruimtelijke visie heeft de dorpsraad dit standpunt destijds ook al ingenomen. Castenray heeft grote behoefte aan het jaarlijks bouwen van een paar woningen. Met name aan betaalbare woningen voor starters, zodat ook de jeugd in Castenray kan blijven wonen. Natuurlijk sluit de dorpsraad de ogen niet voor de vergrijzing, maar als de jongeren zich buiten Castenray gaan vestigen, dan heeft dat een negatieve invloed op het verenigingsleven en daarmee op de leefbaarheid van het dorp. En de meeste bestaande woningen zijn voor de jongeren niet betaalbaar. Eerder kon Castenray gedurende een reeks van jaren niet bouwen vanwege van de stankcirkelproblematiek. Drie jaar geleden zijn er 8 woningen gebouwd en nu stagneert de woningbouw opnieuw, terwijl niet duidelijk is hoe lang dit nog gaat duren. De dorpsraad zal hierover een brandbrief sturen naar de gemeente en zal ook een gesprek aanvragen met de verantwoordelijk wethouder, Hans Teunissen. Tegelijkertijd zal de dorpsraad een eigen woningbehoefteonderzoek doen, zodat wij ook met behulp van cijfers de behoefte aan woningen kunnen aantonen. Dat onderzoek zal in de loop van de maand september worden gehouden, zodat de resultaten in oktober aan het gemeentebestuur kunnen worden overhandigd. Bij dat onderzoek beperken wij ons niet alleen tot de huidige inwoners van Castenray, maar worden ook de jongeren erbij betrokken die Castenray in de afgelopen jaren hebben verlaten. Van een aantal is bekend dat zij namelijk graag willen terugkeren naar hun geboortedorp. Bezetting dorpsraad Een ander punt van zorg is de bezetting van de dorpsraad. Gisteravond hebben we afscheid genomen van Delene Steegs als lid; zij gaat verhuizen naar Horst. Per 1 januari a.s. stoppen Mieke Seijkens, Sepp Willemssen en Ben van der Sterren. Mieke neemt na negen jaar afscheid en Sepp en Ben kunnen hun lidmaatschap niet langer combineren met hun werk. Gelukkig kunnen we ook een nieuw lid verwelkomen: Michel Direks. Wij gaan als dorpsraad op korte termijn in overleg met de voorzitters van de verenigingen om gezamenlijk een oplossing te vinden.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 3