LAAT laatste bedragen worden eveneens aangewend ter bekostiging van het project. De totaalkosten daarvan zijn begroot op 22.778. Wanneer de boekverkoop naar wens verloopt, zijn ook de financiële zorgen voorbij Project trekpaarden toegelaten tot Kern met Pit Tot onze grote vreugde is het project 'Herleving Historie Hengstenassociatie Vooruitgang' toegelaten tot de twaalfde ronde van de Leefbaarheidswedstrijd Kern met Pit van de Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij. Dat besluit heeft de hoofdjury genomen na advies van de regionale jury, die eerder in ons heemkundelokaal 't Moëzehool op bezoek is geweest om het project uitvoerig te bespreken. Lukt het ons om het project goed uit te voeren, dan winnen we wederom het predikaat Kern met Pit, dat samen met de bijbehorende geldprijs van 1000 zal worden uitgereikt in het Provinciehuis te Maastricht in het voorjaar van 2011Tijdens de uitvoering van het project op 3 en 4 oktober a.s. zal de regionale jury aanwezig zijn om te beoordelen of het project conform de plannen wordt gerealiseerd. Drie burgemeesters en wethouder ontvangen eerste exemplaren boek Op zaterdag 3 oktober vindt in gemeenschapshuis De Wis de presentatie plaats van het boek 'Trekpaardfokkerij in het land van Nico van Melo'. Het boek, geschreven door Jan Strijbos, geeft een goed beeld van de historie van de Hengstenassociatie Vooruitgang Venray-Horst-Sevenum e.o. en van haar beroemdste hengst Nico van Melo. De eerste exemplaren van het boek zullen op 3 oktober overhandigd worden aan burgemeester Jos Waals van de gemeente Venray; burgemeester Kees van Rooij van de gemeente Horst aan de Maas; bugemeester Joep Hahn van de gemeente Meerlo- Wanssum en aan wethouder, tevens loco-burgemeester, Huub Dinghs van de gemeente Sevenum. Burgemeester Paul Mengde van laatstgenoemde gemeente is op 3 oktober verhinderd. De presentatie van het boek wordt opgeluisterd door Zanggroep De Balkers uit Sevenum. Zij zingen dialectliederen, waarvan onder meer een lied over Nico van Melo. Schenking Van Piet Jenniskens ontvingen we het boek 'Trekpaarden' dat in 1950 onder hoofdredactie van ir. C.H.J. Maliepaard is uitgegeven. Behalve veel informatie bevat het boek een flink aantal fraaie foto's van trekpaarden. Piet, zeer bedankt! Aandacht van Lokale Omroep Venray Maakten we vorige week al melding van de radio- en tv-opnamen van LI, ook de Lokale Omroep Venray besteedde volop aandacht aan het trekpaardenproject. Dat gebeurde vorige week dinsdag in een uitgebreid interview van LOV-verslaggever Ad van Zwol met Jan Strijbos. Over publiciteit hebben we inmiddels niet te klagen. Op diverse websites, in een Belgische krant, in het Zeeuwse dagblad De Stem in De Paardenkrant, in Het Trekpaard en De Haflinger en de regionale bladen is aandacht geschonken aan het project. De naam Castenray is daarbij zeer positief in het nieuws gekomen. grafenis en crematie onderneming Wi) Z<Jn dag en nacht here ikbaar ondertélefoonnr 0478 5501 50 enray Venrayseweg 104 5961 /\J Horst telefoon 077 398 70 99

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 16