Ook vandaag een foto van het afscheid van Petje (Peter Johannes) Steeghs 1965. Petje verhuisde van Castenray naar Berkele Heem in Horst. V.Ln.r.: Pastoor Litjens, pastoor in Castenray van 1962-1970; Petje Steeghs; Harrie Pingenoud-gemeenteraadslid; Handrie Knijpersoud zaakvoerder Boerenbond, dirigent kerkkoor en organist. Petje Steeghs was in Castenray een zeer opvallende, nadrukkelijk aanwezige persoonlijkheid. Jarenlang was hij gemeenteraadslid in Venray en zette zich daar heel bijzonder in voor de Castenrayse gemeenschap. Ook was hij vele jaren lid van het kerkbestuur en ontving zelfs het predikaat 'Ere-kerkmeester van de parochie CastenrayVerder was hij bestuurslid en voorzitter van verschillende organisaties en verenigingen. Petje was een bestuurder 'pursang'. Petje, geboren op 5 juli 1886 te Castenray, was gehuwd met Maria Hendrika Litjens, geboren 24 juni 1888 te Sevenum. Hun zoontje Gerrit verongelukte op 8-jarige leeftijd op 5 mei 1934 bij het oversteken van de Horsterweg. In die tijd kwam daar nog nauwelijks een auto over, maar uitgerekend door die ene auto werd Gerrit gegrepen en hij overleed aan zijn verwondingen. Ter herinnering aan het ongeluk en het overlijden van Gerrit werd in 1936 aan de Straat, de huidige Lollebeekweg, een wegkruis geplaatst. In 1964 werd het kruis door Toon Steeghs, de broer van Gerrit, geruimd, omdat het een obstakel vormde voor zijn nieuw te bouwen woning. Op 26 maart 2005 heeft het heemkundig genootschap een nieuw memoriekruis geplaatst op de hoek Lollebeekweg/Steegkamp. De echtgenote van Petje overleed op 13 maart 1939 en werd in Castenray begraven. Petje hertrouwde met Anna Maria Henckens, geboren 29 november 1894 te Blitterswijck. Op 23 maart 1968 kwam zij plotseling te overlijden en werd eveneens in Castenray begraven. Petje stierf op 3 november 1969 in de vroege morgen in het St. Antoniusziekenhuis te Horst. Hij werd in Castenray begraven. Op de foto van vorige week was de dame helemaal rechts niet To Geer ets, maar Grietje Poels (van de sneejer). Bijdrage Wonen Venray voor Trekpaardenproject Van Wonen Venray ontvingen we onlangs bericht dat een bedrag van 500 uit het Fonds Leefbaarheid wordt toegekend voor ons Trekpaardenproject. Wonen Venray steunt met het geld uit het Leefbaarheidsfonds projecten die de leefbaarheid en de veiligheid in de woonomgeving verbeteren en de sociale contacten in een dorp, buurt of een wijk versterken. Voorbeelden van te steunen projecten zijn bijvoorbeeld aanpassingen in de groenvoorziening; een bijdrage in de renovatie van een gemeenschapshuis; het plaatsen van een zitbankje of kunstwerk in het dorp of de wijk; de aanleg van een jeu-de-boulesbaan of bijvoorbeeld de verlichting van achterpaden. Het gaat hierbij steeds om eenmalige projecten buiten reguliere budgetten om. Het doel van het Fonds Leefbaarheid van Wonen Venray is om bewoners te helpen bij het creëren van een prettige en veilige woonomgeving. Mensen moeten zich thuis voelen in het dorp, de buurt of de wijk waar ze wonen. Door samen te werken in een project wordt de saamhorigheid en verbondenheid van bewoners verhoogd. Dat geldt ook voor ons project, waarbij de Fanfare Dorpsklank, de Toneelvereniging Vondel en verschillende vrijwilligers samen met de leden van onze stichting het project tot een goed einde willen brengen. Het beeld levert daarbij een bijdrage aan de verfraaiing van ons dorp en vormt dadelijk zeker een bijzondere trekpleister voor trekpaardliefhebbers uit het hele land en zelfs uit België. Langzaam maar zeker begint het financiële aspect van het trekpaardenproject er rooskleuriger uit te zien. Eerder al mochten we een bijdrage ontvangen van: Gemeente Venray 1000; Historisch Platform Venray 1000; Rabobank Venray 500; Teunesen Zand en Grint BV 500; Vitelia Voeders 500; Nijsen/Granico 100; donaties privépersonen 170. Daarnaast verstrekte het Historisch Platform Venray een subsidie van 750,- voor het boek met een garantiebedrag van 500,- wanneer we daarop tekort komen. Van de Dorpsraad Castenray ontvingen we een algemene waarderingssubsidie van 500 en in het vooijaar van 2009 ontvingen we 1000 in het kader van de Leefbaarheids wedstrijd Kern met Pit van de Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij (project Herdenking Indiëgangers). De beide 15

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 15