Castenray gaat met de JOP op de SCHOP" 10 Woensdag 16 september a.s. zal KiC (Kleur in Castenray) haar evaluatie doen van de reis naar Aberdeen en de nieuwe plannen voor het komende jaar presenteren in De Wis in Castenray. Alle inwoners van het dorp zijn welkom. Tevens zijn de collega dorpsraden uit de omgeving van harte welkom. Want KiC is een onderdeel van de Dorpsraad in Castenray. KiC is ontstaan uit het project Graffiti spuiten dat eind 2008 is uitgevoerd in Castenray. Een fietstunnel werd door 20 jongeren met graffiti opgeknapt en met enorm succes. De commissie Kleur in Castenray was toen een feit. Stan Vullings, Ilse Claessens, René Classens, Lonneke Duijkers. Maxime Classens is sinds kort toegetreden tot de commissie. Christian van Bommel is adviseur vanuit de Dorpsraad. Delène Steegs was eerst adviseur, maar is vanwege het aftreden als lid van de Dorpsraad omgedoopt tot Beschermvrouwe van KiC. De jongeren vonden haar inzet zo belangrijk de afgelopen tijd dat ze haar terecht deze eretitel hebben gegeven. Bovengenoemde personen zijn de bestuursleden van KiC. In juli hebben de bestuurleden deel genomen aan een conferentie voor jongeren van de Caretakers in Aberdeen. Ze hebben samen met andere jongeren uit Maastricht Nederland daar vertegenwoordigd. Vooraf aan de reis hebben ze zelf het geld bij elkaar gebracht. Zo werd het wensgeld van de gemeente Venray aangevraagd, gaf de dorpsraad een gedeelte uit het leefbaarheidbudget en tal van ondernemers uit het eigen dorp en daar buiten hebben hieraan bijgedragen. Een kienavond werd gehouden om geld in te zamelen en met succes. Het totaal benodigde bedrag om naar Aberdeen te kunnen, werd uiteindelijk gehaald. De reis naar Aberdeen kon plaatsvinden. De jongeren hadden nog nooit gevlogen. Het werd meteen een avontuur want het vliegtuig had een technische storing. Er moest worden overgestapt en via Paris gevlogen, een hele onderneming maar ze kwamen uiteindelijk net op tijd voor de openingsceremonie die georganiseerd werd door de burgemeester van Aberdeen. Na een korte nacht kon men vroeg in de ochtend beginnen aan de conferentie. Er waren in totaal 20 landen die hier aan mee deden. Het was zeer leerzaam. Woensdag 16 september zal hier uitgebreid op worden in gegaan. Stan en René zullen live Schotse muziek laten klinken. Op de site van KiC kunt u een dagboek lezen die de jongeren hebben bijgehouden. KiC is zeker geen eendagsvlieg! Zeker niet, want het nieuwe plan voor Castenray ligt al klaar, het opknappen van de Jongeren Ontmoetings Plek (JOP). Deze is destijds door de Dorpsraad aangelegd maar is nodig toe aan een pimp-beurt net als vorig jaar de fietstunnel aan de orde is geweest. Vaak zie je dat volwassenen de plannen al klaar hebben en dan de inwoners informeren. De jongeren denken hier heel anders over. Natuurlijk hebben ze al wensen, zoals een pannakooi, kunst bij de JOP gemaakt door hen zelf waaronder een bank van mozaïek en verschillende soorten beplanting. Toch gaat het nu anders; tijdens de aftrap van het project "JOP op de SCHOP" mag iedereen meedenken. Tijdens de conferentie hebben Delène en Christian een opdracht uitgevoerd die zeergeschikt is voor de aftrap van de JOP. Hierbij wordt iedereen gestimuleerd om mee te denken hoe het anders zou kunnen met de JOP. Door samen te praten hoe je dingen ziet en wilt verbeteren gaan de leden van KiC ervan uit dat hier een plan uitrolt voor de nieuwe JOP. Natuurlijk kost zo iets veel geld, vooral met de pannakooi erbij 20.000,-. De jongeren zetten hoog in maar hebben nu al gelden binnen gekregen. Zo heeft de Rabobank Venray 1500,- toegezegd verdeeld over 3 jaar. Maar ook andere instanties geven geld voor dit project. Op de avond van de aftrap worden deze bekend gemaakt. Ook wordt het wensgeld bij de gemeente Venray weer aangevraagd, de Provincie wordt benaderd en wordt een aanvraag ingediend bij het Oranjefonds. De komende tijd zal hard gewerkt moeten

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 10