Ook op die kermis stond een danstent bij de voorganger van Jacobs. Later soms afwisselend tussen café Jacobs en van Rhee. Het matinee begon om 12 uur en duurde tot 2 uur, zodat om half drie het Lof kon beginnen Om 4 uur kwam het hoofdgedeelte van het dansen en dat duurde dan tot 9 uur s avonds (meisjes moesten voor het donker thuis zijn). Na de oorlog zat er een orkest in de danstent. Tijdens de oorlog werd er niet gedanst. Op de 'schelft' (hooizolder) bij Wismans Sef (nu Handrie Wismans) lag een dansvloer opgeslagen die, als er wat te vieren was, ergens stiekem op een schuur of stal werd neergelegd. Het dansritueel was gelijk aan dat van de Sinte Methieskermis. Op de kermis die van zondag tot en met woensdag duurde, stonden vroeger een 'perdjespeul' (draaimolen), schommels, af en toe een zweefmolen, de snoepkraam van Camps-mop, de schiet- en ballengooitent van Kuijpers uit Tienray (mit de uutgeblaöjde roeës) en de onmisbare viskraam van Degenaer uit Venray. Plaats van opstelling was aan beide zijden van de grindweg Horst-Venray de kramen en de speeltoestellen tussen de woningen van Piet Philipsen en café (later) Jacobs. Half Horst was in Castenray op de kermis te vinden en niet alleen op zondag. Uit die oude tijd herinnert een uitspraak van Truuj, de vrouw van de Kaöster: "Ik heb liever ieën goej toffel Haorster meense, dan de rest van de kefee vol Venneródse." Met dank aan Toon Knijpers, Horst Het boek kan nog steeds besteld worden door overmaking van 35,- op rekening 12.81.37.517 t.n.v. Heemkunde Castenray. Vermeld bij 'omschrijving' uw naam en adres. Met de bestelling van het boek steunt u onze stichting zeer, omdat we nog lang niet uit de kosten zijn. Wellicht kunt u het boek gebruiken als veijaardags-, Sinterklaas- of Kerstcadeau. Wij danken u alvast zeer voor uw bestelling. Boek Hengstenassociatie en Nico van Melo 'Trekpaardfokkerij in het land van Nico van Melo' Een 240 pagina's tellend boek met harde, glanzend gelamineerde kaft. Genaaid gebonden, formaat 22,5 X 22,5 cm. Bijna 300 foto's en afbeeldingen. Prijs 35,00. (excl. verzendkosten van 6,-) thuiszorg Klantenservice be! 088 - 61 088 61 Meer info? Kijk op www.dezorggroep.nl I Groene Kruis Thuiszorg is onderdeel van De Zorggroep Groene Kruis is een begrip in Noord- en Midden-Limburg. Al generaties lang komen onze medewerkers bij mensen thuis voor huishoudelijke hulp, verzorging en verpleging. Dus als u zorg nodig heeft, kies dan voor Groene Kruis Thuiszorg. Professionele wijkzorg is nu eenmaal ons vak.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 18