Stichting Heemkundig Genootschap Castenray "Kern wt Tit zoo? De oude foto Maandag 7 september: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Maandag 21 september: Lezing LGOG - 'Van Schieëperskruus tot Trans Cedron' door Johan Koster in Zaal 't Trefpunt Beukenrode, Beukenlaan 1 Venray. Zaterdag 3 oktober: Onthulling beeld ter herinnering aan de Hengstenassociatie en Nico van Melo, presentatie boek, optreden van De Balkers en expositie. 13.00-18.00 uur De Wis Zondag 4 oktober: Expositie Hengstenassociatie Vooruitgang in De Wis van 11.00-17.00 uur. Boerengezegden 9 'n Gezicht as aide toddelép. (Een goor gezicht.) e Vergaon as schoem óp 't water. (Spoedig weer verdwijnen.) 9 D'r enne vette an hebbe. (Er veel winst op hebben.) 9 Vraog mij niks, dan liêg ik ok nie! (Zei men, als men zich ergens niet over wilde uitlaten.) 9 't Is zó waerm, dat de bótter dur de zak löpt. (Heel warm.) Komend weekend is het weer kermis in Castenray. Deze foto van de Castenrayse kermis stamt uit 1925. Voor mij herkenbaar zijn Gerrit Rambags en Herman Dings. Gerrit staat links van de dame met de fiets en Herman staat vooraan vijfde van rechts met het donkere pak aan en de platte pet op. Ook bij jongeren was het dragen van een stropdas op zon- en feestdagen gebruikelijk. Wie herkent nog meer personen op de foto? Neem even contact op met Jan Strijbos tel: 571677 of ian.striibos(a)hetnet.nl We wensen iedereen een paar gezellige kermisdagen! "ens VAN 3t

Castenrays dorpsblad De Schans | 2009 | | pagina 16